GMINA OSIECZNA

DSC 0825

W ostatnią sobotę lipca na stadionie w Szlachcie w Gminie Osieczna odbyły się XIX Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele z VII Piknikiem Motocyklowym.

Imprezę rozpoczęliśmy od parady motocykli, następnie kierowcy 50-ciu pięknych maszyn losowali nagrody w loterii, a 10 motocykli startowało w konkursie na „NAJGŁOŚNIEJSZĄ  RURĘ” wygrał Patryk z Osówka. Rozstrzygnięto Konkurs „Piękna Wieś” zwyciężyły posesje  pani Doroty Gornowicz z Osówka i państwa Izydora i Elżbiety Laskowskich z Osiecznej. Tańczyliśmy energiczną ZUMBĘ a spokojniejszą nutą znanych piosenek czas umilał Rafał Żywicki. Grupa rekonstruującą Jednostkę Wojskową Komandosów z LublińcaTASK FORCE 41” zafundowała nam pokaz pierwszej pomocy oraz sprzęt bojowy. Smakowaliśmy darmowego bigosu, kociewskich specjałów od kół gospodyń wiejskich z całej gminy. Dzieci bawiły się z animatorem, malowały z rzeźbiarzem Zygmuntem Paschilke, korzystały z innych atrakcji specjalnie dla nich. W konkursie „BUSZUJĄCY W ZBOŻU” dzieci wygrywały talony na basen.  DOBRA GOSPODYNI rozwiesiła koszulki tak szybko, że wygrała zestaw kosmetyków.

W tegorocznych zawodach w kapele, w których wystarczy rozbić stożek kamieni i wymknąć się przeciwnikowi, wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach: Rozgrywki indywidualne: msc I Damian Frost, msc II Lewandowski Tomasz, msc  III  Mateusz Czarnowski. Rozgrywki Drużynowe: msc I drużyna „BEZ NAZWY”, msc II BKS Szlachta, msc III SILIKATY Szlachta. Mini kapele:  msc I Dominik Malinowski, msc II Patrycja Tylicka, msc III Dagmara Kowalewska.

W męskim konkursie na „NAJSZYBSZĄ ŻAGĘ” zwycięzcy otrzymali „skrzynkę dynamitu” na wieczorne orzeźwienie z kolegami. Odbyła się mega  LOTERIA FANTOWA, z której cały dochód  przeznaczono na leczenie 9-letniego Stasia Ossowskiego ze Zdrójna w Gminie Osieczna, którego gorąco pozdrawiamy. W loterii rozlosowano 600 losów, a do wygrania od naszych wspaniałych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe i finansowe, rozlosowano m.in. rower, piękne koszulki, artykuły i sprzęty gospodarstwa domowego, fanty, bony, talony, vouchery od lokalnych firm, kilka zestawów mebli od producentów z Osiecznej, Osówka, Szlachty i Bytoni, sprzęty od Silikatów Szlachta, wyposażenie ogrodu, rośliny i inne. Na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru zespół SOLARIS. Na koniec zabawa taneczna do rana z zespołem MIRAŻ. Pogodę mieliśmy na zamówienie - było pięknie. 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo