GMINA OSIECZNA

040

W minioną sobotę tj. 27 lipca bieżącego roku obyły się „XX Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele” na stadionie w Szlachcie połączone z „VIII Piknikiem Motocyklowym”.

Imprezę rozpoczęliśmy od przyjazdu motocykli, a następnie ogłoszono konkurs na „NAJGŁOŚNIEJSZĄ RURĘ”, podczas której widownia wyłoniła zwycięzcę Pana Adama ze Szlachty. Rozstrzygnięto konkurs „Piękna Wieś” Wśród  laureatów znalazły się Pani Angelika Lorek z Zimnych Zdrojów, Pani Ewa Pestka z Jastrzębia oraz Pani Helena Laska z Osiecznej. Tańczyliśmy energiczną ZUMBĘ, a dla fanów folkloru wystąpił Rokocinianski Zespół Folklorystyczny. Nie zabrakło też strefy zabaw dla dzieci, z której najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli korzystać bezpłatnie. Przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich można było skosztować tradycyjnych potraw kociewskich. Na naszym festynie nie brakowało także barwnych stoisk z kolorowymi gadżetami oraz przedmiotami codziennego użytku z kociewskim motywem.

W tegorocznych zawodach w kapele wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach: Rozgrywki indywidualne: I miejsce Oskar Szlachcikowski, II miejsce Damian Malinowski , III miejsce Tomasz Lewandowski. Rozgrywki Drużynowe: miejsce I zajęła drużyna BKS Szlachta, II miejsce Zespół Maliny, III miejsce Silikaty Szlachta. Mini kapele: I Agata Borchardt miejsce, II miejsce Julia Jażdzewska, III miejsce Patrycja Tylicka.

W tym roku nie zabrakło również loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia. W loterii rozlosowano 600 losów w których między innymi do wygrania był rower, zestaw krzeseł, vouchery do SPA, vouchery na Paintball, wiertarki, sprzęty gospodarstwa domowego oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Na scenie wystąpił zespół „The Safety Pin”, a taneczne klimaty rozpoczęły się z zespołem „Czarnanuta”. Na koniec odbyła się zabawa taneczna z udziałem Dj. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, organizatorom oraz  wszystkim uczestnikom imprezy bez Was nie byłoby tak wspaniałego wydarzenia.

Czytaj więcej: "XX MISTRZOSTWA ŚWIATA NA KOCIEWIU W KAPELE"...

DSC 0825

W ostatnią sobotę lipca na stadionie w Szlachcie w Gminie Osieczna odbyły się XIX Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele z VII Piknikiem Motocyklowym.

Imprezę rozpoczęliśmy od parady motocykli, następnie kierowcy 50-ciu pięknych maszyn losowali nagrody w loterii, a 10 motocykli startowało w konkursie na „NAJGŁOŚNIEJSZĄ  RURĘ” wygrał Patryk z Osówka. Rozstrzygnięto Konkurs „Piękna Wieś” zwyciężyły posesje  pani Doroty Gornowicz z Osówka i państwa Izydora i Elżbiety Laskowskich z Osiecznej. Tańczyliśmy energiczną ZUMBĘ a spokojniejszą nutą znanych piosenek czas umilał Rafał Żywicki. Grupa rekonstruującą Jednostkę Wojskową Komandosów z LublińcaTASK FORCE 41” zafundowała nam pokaz pierwszej pomocy oraz sprzęt bojowy. Smakowaliśmy darmowego bigosu, kociewskich specjałów od kół gospodyń wiejskich z całej gminy. Dzieci bawiły się z animatorem, malowały z rzeźbiarzem Zygmuntem Paschilke, korzystały z innych atrakcji specjalnie dla nich. W konkursie „BUSZUJĄCY W ZBOŻU” dzieci wygrywały talony na basen.  DOBRA GOSPODYNI rozwiesiła koszulki tak szybko, że wygrała zestaw kosmetyków.

W tegorocznych zawodach w kapele, w których wystarczy rozbić stożek kamieni i wymknąć się przeciwnikowi, wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach: Rozgrywki indywidualne: msc I Damian Frost, msc II Lewandowski Tomasz, msc  III  Mateusz Czarnowski. Rozgrywki Drużynowe: msc I drużyna „BEZ NAZWY”, msc II BKS Szlachta, msc III SILIKATY Szlachta. Mini kapele:  msc I Dominik Malinowski, msc II Patrycja Tylicka, msc III Dagmara Kowalewska.

W męskim konkursie na „NAJSZYBSZĄ ŻAGĘ” zwycięzcy otrzymali „skrzynkę dynamitu” na wieczorne orzeźwienie z kolegami. Odbyła się mega  LOTERIA FANTOWA, z której cały dochód  przeznaczono na leczenie 9-letniego Stasia Ossowskiego ze Zdrójna w Gminie Osieczna, którego gorąco pozdrawiamy. W loterii rozlosowano 600 losów, a do wygrania od naszych wspaniałych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe i finansowe, rozlosowano m.in. rower, piękne koszulki, artykuły i sprzęty gospodarstwa domowego, fanty, bony, talony, vouchery od lokalnych firm, kilka zestawów mebli od producentów z Osiecznej, Osówka, Szlachty i Bytoni, sprzęty od Silikatów Szlachta, wyposażenie ogrodu, rośliny i inne. Na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru zespół SOLARIS. Na koniec zabawa taneczna do rana z zespołem MIRAŻ. Pogodę mieliśmy na zamówienie - było pięknie. 

Czytaj więcej: "XIX MISTRZOSTWA ŚWIATA NA KOCIEWIU W KAPELE"...

zw 3a

W ostatnią sobotę lipca na Gminnym Stadionie im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie odbyły się "XVII Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele" połączone z "V Piknikiem Motocyklowym".

Na Piknik podczas Mistrzostw zjechało się ponad 50 motocykli. Jest to ciekawy element programu. Wraz z motocyklistami powitaliśmy maskotkę mistrzostw – kapelowego BOBRA, który umilał czas uczestnikom częstując słodyczami oraz bardzo chętnie ustawiał się do wspólnych fotografii.

Czytaj więcej: "XVII MISTRZOSTWA ŚWIATA NA KOCIEWIU W KAPELE"...

DSC 0480

W ubiegłym roku na tej stronie pisaliśmy – do zobaczenia za rok, a więc jesteśmy i krótko opiszemy przebieg XVIII Mistrzostw Świata na Kociewiu w KAPELE. Pełnoletność imprezy podkreślił Wójt Gminy Osieczna Pan Stanisław Stosik otwierając razem z Przewodniczącym Rady Gminy w Osiecznej Panem Jerzym Krzemińskim i Sołtysem wsi Szlachta Panem Markiem Piesikiem. Tuż przed rozpoczęciem odbyła się parada 50 motocykli biorących udział  w VI Pikniku Motocyklowym. Zaraz po otwarciu rozstrzygnięto doroczny konkurs PIĘKNA WIEŚ oraz nagrodzono laureatów w 2 kategoriach tego konkursu. Nad całością czuwał BÓBR – maskotka kapel, towarzyszyły mu 2 inne maskotki – KULA I KRĘGIEL, które chętnie uczestniczyły w różnych zajęciach a były dosłownie wszędzie, bardzo widoczne z daleka. Reprezentowały one jednego ze sponsorów imprezy – Kręgielnię KULA BOWLING  ze Starogardu Gdańskiego. Na płycie stadionu  dużo  przed rozpoczęciem odbyły się zapisy oraz eliminacje rozgrywek do gry w kapele. Chętnych graczy do mini kapel, rozgrywek drużynowch i indywidualnych było sporo, najwięcej jednak uczestników było oczywiście ze Szlachty – gospodarza imprezy. Całość starał się ogarnąć pomysłodawca i założyciel imprezy a dziś główny sędzia zawodów Pan Andrzej Wasielewski. A poza płytą boiska – stoiska z jadłem i innymi atrakacjami, namioty do zajęć z dziećmi, dmuchańce, rowery, baloniki na druciku, Dziki Oddział, degustacje lemoniady w namiocie kręgielni, zajęcia i pokazy OSP, próba rzeźbienia ptaszków pod okiem fachowca, malowanie twarzy, grochówka oraz ZUMBA dla wszystkich a także loteria fantowa, w której jak w żadnej innej każdy los wygrywał. Na zakończnie wystąpił Zespół 2+2 ze Starogardu Gdańskiego. Zabawa taneczna  z Grupą Kameleon również ze Starogardu Gdańskiego przyciągnęła  też sporą grupę chętnych do tańca. Uczestnikom, wykonawcom, sponsorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy serdecznie dziękujem. A zatem wzorem roku ubiegłego powiem – do zobaczenia za rok.

Czytaj więcej: "XVIII MISTRZOSTWA ŚWIATA NA KOCIEWIU W KAPELE"...

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo