GMINA OSIECZNA

DSC 0825

W ostatnią sobotę lipca na stadionie w Szlachcie w Gminie Osieczna odbyły się XIX Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele z VII Piknikiem Motocyklowym.

Imprezę rozpoczęliśmy od parady motocykli, następnie kierowcy 50-ciu pięknych maszyn losowali nagrody w loterii, a 10 motocykli startowało w konkursie na „NAJGŁOŚNIEJSZĄ  RURĘ” wygrał Patryk z Osówka. Rozstrzygnięto Konkurs „Piękna Wieś” zwyciężyły posesje  pani Doroty Gornowicz z Osówka i państwa Izydora i Elżbiety Laskowskich z Osiecznej. Tańczyliśmy energiczną ZUMBĘ a spokojniejszą nutą znanych piosenek czas umilał Rafał Żywicki. Grupa rekonstruującą Jednostkę Wojskową Komandosów z LublińcaTASK FORCE 41” zafundowała nam pokaz pierwszej pomocy oraz sprzęt bojowy. Smakowaliśmy darmowego bigosu, kociewskich specjałów od kół gospodyń wiejskich z całej gminy. Dzieci bawiły się z animatorem, malowały z rzeźbiarzem Zygmuntem Paschilke, korzystały z innych atrakcji specjalnie dla nich. W konkursie „BUSZUJĄCY W ZBOŻU” dzieci wygrywały talony na basen.  DOBRA GOSPODYNI rozwiesiła koszulki tak szybko, że wygrała zestaw kosmetyków.

W tegorocznych zawodach w kapele, w których wystarczy rozbić stożek kamieni i wymknąć się przeciwnikowi, wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach: Rozgrywki indywidualne: msc I Damian Frost, msc II Lewandowski Tomasz, msc  III  Mateusz Czarnowski. Rozgrywki Drużynowe: msc I drużyna „BEZ NAZWY”, msc II BKS Szlachta, msc III SILIKATY Szlachta. Mini kapele:  msc I Dominik Malinowski, msc II Patrycja Tylicka, msc III Dagmara Kowalewska.

W męskim konkursie na „NAJSZYBSZĄ ŻAGĘ” zwycięzcy otrzymali „skrzynkę dynamitu” na wieczorne orzeźwienie z kolegami. Odbyła się mega  LOTERIA FANTOWA, z której cały dochód  przeznaczono na leczenie 9-letniego Stasia Ossowskiego ze Zdrójna w Gminie Osieczna, którego gorąco pozdrawiamy. W loterii rozlosowano 600 losów, a do wygrania od naszych wspaniałych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe i finansowe, rozlosowano m.in. rower, piękne koszulki, artykuły i sprzęty gospodarstwa domowego, fanty, bony, talony, vouchery od lokalnych firm, kilka zestawów mebli od producentów z Osiecznej, Osówka, Szlachty i Bytoni, sprzęty od Silikatów Szlachta, wyposażenie ogrodu, rośliny i inne. Na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru zespół SOLARIS. Na koniec zabawa taneczna do rana z zespołem MIRAŻ. Pogodę mieliśmy na zamówienie - było pięknie. 

Czytaj więcej: "XIX MISTRZOSTWA ŚWIATA NA KOCIEWIU W KAPELE"...

DSC 0480

W ubiegłym roku na tej stronie pisaliśmy – do zobaczenia za rok, a więc jesteśmy i krótko opiszemy przebieg XVIII Mistrzostw Świata na Kociewiu w KAPELE. Pełnoletność imprezy podkreślił Wójt Gminy Osieczna Pan Stanisław Stosik otwierając razem z Przewodniczącym Rady Gminy w Osiecznej Panem Jerzym Krzemińskim i Sołtysem wsi Szlachta Panem Markiem Piesikiem. Tuż przed rozpoczęciem odbyła się parada 50 motocykli biorących udział  w VI Pikniku Motocyklowym. Zaraz po otwarciu rozstrzygnięto doroczny konkurs PIĘKNA WIEŚ oraz nagrodzono laureatów w 2 kategoriach tego konkursu. Nad całością czuwał BÓBR – maskotka kapel, towarzyszyły mu 2 inne maskotki – KULA I KRĘGIEL, które chętnie uczestniczyły w różnych zajęciach a były dosłownie wszędzie, bardzo widoczne z daleka. Reprezentowały one jednego ze sponsorów imprezy – Kręgielnię KULA BOWLING  ze Starogardu Gdańskiego. Na płycie stadionu  dużo  przed rozpoczęciem odbyły się zapisy oraz eliminacje rozgrywek do gry w kapele. Chętnych graczy do mini kapel, rozgrywek drużynowch i indywidualnych było sporo, najwięcej jednak uczestników było oczywiście ze Szlachty – gospodarza imprezy. Całość starał się ogarnąć pomysłodawca i założyciel imprezy a dziś główny sędzia zawodów Pan Andrzej Wasielewski. A poza płytą boiska – stoiska z jadłem i innymi atrakacjami, namioty do zajęć z dziećmi, dmuchańce, rowery, baloniki na druciku, Dziki Oddział, degustacje lemoniady w namiocie kręgielni, zajęcia i pokazy OSP, próba rzeźbienia ptaszków pod okiem fachowca, malowanie twarzy, grochówka oraz ZUMBA dla wszystkich a także loteria fantowa, w której jak w żadnej innej każdy los wygrywał. Na zakończnie wystąpił Zespół 2+2 ze Starogardu Gdańskiego. Zabawa taneczna  z Grupą Kameleon również ze Starogardu Gdańskiego przyciągnęła  też sporą grupę chętnych do tańca. Uczestnikom, wykonawcom, sponsorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy serdecznie dziękujem. A zatem wzorem roku ubiegłego powiem – do zobaczenia za rok.

Czytaj więcej: "XVIII MISTRZOSTWA ŚWIATA NA KOCIEWIU W KAPELE"...

zw 3a

W ostatnią sobotę lipca na Gminnym Stadionie im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie odbyły się "XVII Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele" połączone z "V Piknikiem Motocyklowym".

Na Piknik podczas Mistrzostw zjechało się ponad 50 motocykli. Jest to ciekawy element programu. Wraz z motocyklistami powitaliśmy maskotkę mistrzostw – kapelowego BOBRA, który umilał czas uczestnikom częstując słodyczami oraz bardzo chętnie ustawiał się do wspólnych fotografii.

Czytaj więcej: "XVII MISTRZOSTWA ŚWIATA NA KOCIEWIU W KAPELE"...

Mistrzem Świata w KAPELE w rozgrywkach indywidualnych w roku 2010 został Zbigniew Rekowski, I miejsce w Mini Kapele zdobył Patryk Jabłoński, natomiast zwycięzką drużyną okazał się niezawodny Międzyzakładowy Klub Piłkarski Szlachta.

Impreza sportowo-rekreacyjna pod nazwą Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele odbyła się w tym roku już po raz jedenasty w dniu 31 lipca na Gminnym Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie gmina Osieczna. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk. Patronat prasowy zapewnił Dziennik Bałtycki, a patronat medialny Radio Gdańsk i Radio Głos. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali Przewodniczący Rady Gminy Pan Bogdan Czaja, Wójt Gminy Osieczna Pani Barbara Tomczak i Sołtys Wsi Szlachta Pan Marek Piesik. Pół godziny przed rozpoczęciem imprezy trwały zapisy do rozgrywek indywidualnych, drużynowych i mini-kapele. Organizatorzy przygotowali 6 pól boisk do rozgrywek i jedno pole do nauki gry w kapele dla wszystkich chętnych. Zainteresowanie było ogromne szczególnie wśród wczasowiczów i turystów, którzy chętnie poznawali tajniki tej starej kociewskiej gry w kamienie. Same rozgrywki zgromadziły wokół boisk wielu kibiców i obserwatorów. Koordynator zawodów na bieżąco komentował przebieg rozgrywek. Do zawodów drużynowych stanęło 8 ekip – przedstawicieli gmin i zakładów z terenu powiatu starogardzkiego. Równo  20 uczestników wzięło udział w grze w Mini Kapele i blisko 30 uczestników grało w indywidualnych rozgrywkach.

 

Podsumowania zawodów dokonał i ogłosił wyniki koordynator Pan Adam Zaborowski a nagrody wręczali Pani Wójt Gminy Osieczna, Pan Przewodniczący Rady Gminy i lokalni sponsorzy i przedsiębiorcy.

 

Podczas imprezy odbył się też konkurs wiedzy o kapelach, wybory Miss Kapel oraz wystąpiła z koncertem kapela cygańska „Karol & Roma”.  Dużym powodzeniem jak co roku cieszyła się Kapelowa Loteria Fantowa. Był też kucyk, przejażdżki bryczką, dmuchańce dla dzieci no i tradycyjnie regionalna kuchnia kociewska. Impreza zakończyła się zabawą przy dźwiękach miejscowej orkiestry. Podczas całej imprezy była piękna, słoneczna pogoda.

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo