GMINA OSIECZNA

nowy alkometr dla posterunku policji w Lubichowie

Policjanci z Posterunku Policji w Lubichowie otrzymali nowy alkometr. Jego zakup sfinansowany został ze środków Urzędu Gminy w Osiecznej i Lubichowie w ramach porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku. To pierwsze takie urządzenie na wyposażeniu tej jednostki policji.

21 stycznia br. Andrzej Toczek – Wójt Gminy Lubichowo oraz Piotr Jędrzejewski – Zastępca Wójta Gminy Osieczna w obecności insp. Bogusława Ziemby – Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim przekazali na ręce Kierownika Posterunku Policji w Lubichowie nowy alkometr. To nowoczesne i precyzyjne urządzenie służące do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkometr kosztował ponad 11 tys. zł., a jego zakup sfinansowany został ze środków Urzędu Gminy w Lubichowie i Osiecznej w ramach porozumienia podpisanego z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.

To pierwsze takie urządzenie na wyposażeniu tej jednostki. Badając kierowców za pomocą tego typu urządzeń, policjanci bardzo szybko uzyskują dokładny wynik. Po wykonaniu pomiaru przyrząd wyświetli zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wydrukuje potwierdzenie zawierające nazwę i numer urządzenia, datę i czas pomiaru oraz stężenie alkoholu.

Alkometr jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym i może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w radiowozach. Jest on dowodowym analizatorem wydechu spełniającym wymagania określone w obowiązujących przepisach. Co istotne, pomiary wykonane przez taki alkometr są wyżej stawiane niż uzyskane metodą laboratoryjną oznaczeń krwi. Policjanci są przekonani, że nowy, stacjonarno-przenośny alkometr pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

To kolejne wspólne działanie lokalnych władz samorządowych z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Link do filmu z uroczystości przekazania Alkometru - tutaj

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo