nowy alkometr dla posterunku policji w Lubichowie

Policjanci z Posterunku Policji w Lubichowie otrzymali nowy alkometr. Jego zakup sfinansowany został ze środków Urzędu Gminy w Osiecznej i Lubichowie w ramach porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku. To pierwsze takie urządzenie na wyposażeniu tej jednostki policji.

21 stycznia br. Andrzej Toczek – Wójt Gminy Lubichowo oraz Piotr Jędrzejewski – Zastępca Wójta Gminy Osieczna w obecności insp. Bogusława Ziemby – Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim przekazali na ręce Kierownika Posterunku Policji w Lubichowie nowy alkometr. To nowoczesne i precyzyjne urządzenie służące do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkometr kosztował ponad 11 tys. zł., a jego zakup sfinansowany został ze środków Urzędu Gminy w Lubichowie i Osiecznej w ramach porozumienia podpisanego z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.

To pierwsze takie urządzenie na wyposażeniu tej jednostki. Badając kierowców za pomocą tego typu urządzeń, policjanci bardzo szybko uzyskują dokładny wynik. Po wykonaniu pomiaru przyrząd wyświetli zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wydrukuje potwierdzenie zawierające nazwę i numer urządzenia, datę i czas pomiaru oraz stężenie alkoholu.

Alkometr jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym i może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w radiowozach. Jest on dowodowym analizatorem wydechu spełniającym wymagania określone w obowiązujących przepisach. Co istotne, pomiary wykonane przez taki alkometr są wyżej stawiane niż uzyskane metodą laboratoryjną oznaczeń krwi. Policjanci są przekonani, że nowy, stacjonarno-przenośny alkometr pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

To kolejne wspólne działanie lokalnych władz samorządowych z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Link do filmu z uroczystości przekazania Alkometru - tutaj