KONKURS AZBEST (edycja) 2020

W związku z konkursem pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” (edycja 2020) ogłoszonego przez WFOŚ i GW w Gdańsku informuję, że mieszkańcy Gminy Osieczna zainteresowani wymianą pokryć dachowych budynków z wyrobów azbestowych proszeni są o składanie wniosków o dofinansowanie na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest do dnia 26 maja 2020 r. w Urzędzie Gminy Osieczna.

Zasady dofinansowania:

Kosztami kwalifikowanymi zadania są wyłącznie koszty: demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiana lub zabezpieczenia odpadów zawierających azbest, poniesione po dacie rozstrzygnięcia konkursu.

Kwotę dofinansowania zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Koszty kwalifikowany oblicza się w oparciu o kryterium w postaci współczynnika efektywności kosztowej wynoszącego:

a) nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest - jeżeli na zadanie składają się łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadu,

b) nie więcej niż 300 zł/Mg odpadu zawierającego azbest - jeżeli na zadanie składa się wyłącznie transport i unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadu.

Kwota dofinansowania zadania zgodnie z regulaminem konkursu

Dla obliczenia efektu ekologicznego należy przyjąć, że 1m2 powierzchni płyt azbestowo-cementowych waży 0,0135 Mg (13,5kg).

Wszelkich informacji i wyjaśnień udziela pracownik Urzędu Gminy – Wiesław Procek tel. (58) 5881468 wew. 19.

Do pobrania:

1. Wniosek (plik .pdf)
  2. Oświadczenie wnioskodawcy (plik .pdf)
  3. Karta oceny (plik .pdf)
  4. Regulamin konkursu (plik .pdf)
  5. Obowiązki wykonawcy prac (plik .pdf)