GMINA OSIECZNA

herb gminy

W związku z decyzją rządu o zmniejszeniu obostrzeń dotyczących zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz przywróceniem działalności żłobków i przedszkoli, informujemy, że Gmina Osieczna planuje od dnia 6.05.2020 r. (tj. od środy) otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Opieka prowadzona będzie w ograniczonym zakresie, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W pierwszej kolejności z przedszkola będą mogły skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Ponadto pierwszeństwo będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.

W sprawie szczegółów pobytu prosimy o kontakt z Dyrektorami poszczególnych placówek.

W przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej lub decyzji rodziców o nie posyłaniu dzieci do placówek mogą zostać podjęte inne decyzje odnośnie funkcjonowania przedszkoli i oddziału przedszkolnego na terenie gminy.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z otwarciem przedszkoli - https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

Ministerstwo Edukacji Narodowej - pytania i odpowiedzi - https://www.gov.pl/web/edukacja/otwarcie-przedszkoli-pytania-i-odpowiedzi?fbclid=IwAR2Ys0H05_IzKEW8ISIqznAWO-FUO48rbyq-Y_3xEFv48e-FgHXEsxgmF4I

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne


powszechny spis rolny

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

 

polska strefa inwestycji