W sobotę 11 kwietnia na obiektach sportowych ZSP Osieczna rozegrane zostały już po raz kolejny zawody w biegach przełajowych w których uczestniczyło 9 szkół skupionych w programie sportowym "Energa Athletic Cup". Uczestników dopingowała osobiście gwiazda sportu Anna Rogowska, która po zakończeniu swojej kariery sportowej promuje teraz program.

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjum. Oprócz indywidualnych osiągnięć podsumowano również klasyfikację zespołową, w której to młodzież z Osiecznej i Szlachty zajęła II miejsce za zespołem z Sopotu. Miejsce III przypadło ekipie z Pinczyna. Zawody w Osiecznej były jednym z elementów wieloletniego projektu, który przy wsparciu sponsora, firmy "Energa" koordynuje Sopocki Klub Lekkoatletyczny. Najważniejszym celem programu "Energa Athletic Cup" jest stwarzanie możliwości masowego uczestnictwa dzieci i młodzieży w zajęciach i zawodach lekkoatletycznych z małych środowisk i wyławianie sportowych talentów.