GMINA OSIECZNA

sw grzyba baner

W minioną sobotę 19 września, na Placu przy Urzędzie Gminy Osieczna, odbyło się Święto Grzyba u Lasaków. Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00. Oprócz bogatego jarmarku, na którym mieszkańcy (w tym miejscowe KGW) sprzedawali swoje wyroby kulinarne, rękodzieło i przetwory oparte na regionalnych tradycjach i recepturach na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Miłośnicy kuchni mogli popisać się biorąc udział w konkursie kulinarnym na najlepszą potrawę z runa leśnego, będącym nieodłącznym elementem Święta Grzyba. Specjalnie powołane jury w składzie: Stefan Galiński, Elżbieta Gornowicz, Grażyna Ormanin oraz Lucyna Herold-Wąs oceniało potrawy przygotowane przez dzieci i dorosłych.

Każdy z uczestników przygotował przepyszne i pachnące dania, jednak trzeba było wybrać te najlepsze. Po zażartych dyskusjach i przemyśleniach jury podjęło nie łatwą decyzję i wyłoniło najlepsze dania. I tak najlepszymi okazali się; w kategorii dzieci- I miejsce: Zofia Olszewska z „Malinową Pychotką”, II miejsce: Julia Reszczyńska i „Słodkie grzybki z nutą jagodową” oraz III miejsce: Damian Pankowski i „Grzybowe Pizzerki”. W kategorii konkursu dla dorosłych górowały zupy: I miejsce: Małgorzata Machnikowska z przepyszną „Zupą grzybową”, II miejsce: Grażyna Kelbratowska i jej „Kartoflanka z zielonką” oraz III miejsce, które zajęła Henryka Reszczyńska z „Omletem z borowikami”. Na laureatów czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Nowością była Zabawa na orientację „ZnO Grzybek”, która znalazła duże zainteresowanie wśród dzieci. Nieźle można było się też zabawić na wspólnym treningu ZUMBY, przeprowadzonym przez profesjonalną trenerkę. Wzrok fanów motoryzacji przyciągały zabytkowe samochody, które pojawiły się na wystawie tegorocznej imprezy. W tym roku dla naszych milusińskich przygotowano „rzeźbienie pod chmurką” , gdzie dzieciaki mogły własnoręcznie pomalować i ozdobić wyrzeźbione ptaszki przez pana Zygmunta Paschilke. Można było także razem z panią Gertrudą Tilsen zrobić racuchy w „żywej kuchni” oraz sprawdzić swoją wiedzę w konkursowych quizach. W międzyczasie na scenie pojawił się kabaret. Atrakcyjne nagrody były do wygrania w corocznej loterii fantowej, która jak zawsze cieszyła się wielkim zainteresowaniem.
Na zakończenie nie zabrakło zabawy tanecznej, przy muzyce Dj’a, która trwała do białego rana.

 

 

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo