IMG 0855

Wczoraj w godzinach wczesno popołudniowych w Sali Widowiskowej w Osiecznej odbyło się „słodkie” spotkanie z Panem Piotrem Baj z Damaszki – pszczelarzem, właścicielem Gospodarstwa Pszczelarskiego „Bajka”. Na zaproszenie organizatorów  – Wójta Gminy w Osiecznej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Osiecznej w spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, głównie emeryci. Pan Piotr Baj w sposób niezwykle ciekawy opowiedział o życiu  pszczół oraz o produkcji miodu i innych produktów pszczelarskich /pyłek kwiatowy, propolis, wosk, miodówka/. Przy kawie i herbatce oraz kuchu uczestnicy degustowali różne rodzaje miodu. Pan Baj preferuje codzienne spożywanie miodu np.: na śniadanie czy kolację chlebek z twarożkiem i miodem – pycha. Spotkanie było naprawdę słodkie.