GMINA OSIECZNA

Każdej jesieni i zimy pojawia się wiele informacji o tragicznych ofiarach zaczadzeń i pożarów. Postępowania prowadzone przez nasz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdzają, że najczęstsze przyczyny to niesprawne piece, niedrożne przewody kominowe, nieszczelne instalacje gazowe, uszkodzone instalacje elektryczne i nieprawidłowo podłączone urządzenia. Najbardziej zagrożone miejsca to połączenia pieców z kominem, przejścia komina przez drewniane stropy i dachy, oraz instalacje elektryczne prowadzone na elementach drewnianych lub w ich pobliżu – szczególnie na strychach i poddaszach. Ponieważ rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy przypominam o obowiązkach ciążących na właścicielach, zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych związanych z ich utrzymaniem, a w szczególności dostosowaniem do sezonu grzewczego. Prawo Budowlane określa je w art. 61,62 i 70 – konieczne są okresowe kontrole, m.in. sprawdzenie stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) i prawidłowości podłączeń urządzeń grzewczych, oraz instalacji gazowych i elektrycznych. Zwracam uwagę, że okresowych kontroli mogą dokonywać wyłącznie osoby posiadające stosowne uprawnienia. W wypadku stwierdzenia nieprawidłowości należy je niezwłocznie usunąć. Bliższe informacje można uzyskać w naszym Inspektoracie w Starogardzie Gdańskim przy ul.A.Mickiewicza 9 tel. 58/56-142-05

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
Piotr Cychnerski

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne


powszechny spis rolny

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

 

polska strefa inwestycji