GMINA OSIECZNA

DSC04115

W dniu 12 marca 2016 roku Szlachcianki i Łosieczanki razem reprezentowały Gminę Osieczna na Powiatowym Turnieju KGW  w Jabłowie. Ponad miesiąc przygotowań, ćwiczeń i wspólnych prób dały niezwykle dobry efekt końcowy programu składającego się z 5 konkurencji: produkt tradycyjny – pierogi  /Pani Zofia Wróbel ze Szlachty/, tablica pt. „Z tego powodu rozpiera  nas duma” /panie ze Szlachty pod kierunkiem Pani Eweliny Bareckiej/, moda – sukienka z papieru gazetowego /Pani Lila Burczyk/, piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Przez dziurkę od klucza” – tekst i wykonanie Pani Gertruda Tilsen oraz Edyta Riedel, Zofia Ebertowska,  Halina Gołąbek, Wioleta Loryńska, Irena Łącka, Lidia Stankowska, Ewelina Barecka, Lila Burczyk, Weronika Karwasz i Łucja Gołąbek i taniec ludowy mojego regionu – miotlarz w wykonaniu Edyty Riedel, Ireny Łąckiej, Zofii Ebertowskiej, Lilii Burczyk, Eweliny Bareckiej i Wiolety Loryńskiej. Na turnieju zdobyliśmy wyróżnienie za zaangażowanie i oryginalność pomysłów scenicznych. Otrzymaliśmy nagrody i dyplomy od organizatorów turnieju oraz od władz gminnych. Dziękujemy serdecznie. Jesteśmy bardzo zadowolone z dwóch powodów, pierwszy to integracja naszych kół /razem można lepiej i więcej/, a drugi to udział naszych włodarzy w powiatowym turnieju i dopingowanie nas w tej świetnej zabawie, a bawiliśmy się wszyscy. Bardzo dziękujemy, że byliście panowie z nami no i za cudne nagrody. Turniejowy program można będzie w całości zobaczyć już w maju na imprezie „Łosieczański Rumel”. Zapraszamy.

A oto fotorelacja z turnieju.

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo