Gmina Osieczna informuje o zrealizowaniu w  2014 r. zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Osieczna edycja 2014 Celem zadania było stopniowe usunięcie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Osieczna, a przez to wyeliminowanie szkodliwego wpływu i niebezpiecznych dla zdrowia skutków działania azbestu, tak aby najpóźniej do końca 2032 roku obszar gminy stał się wolny od azbestu. Realizacja zadania przyczyniła się do sukcesywnego zmniejszania się ilości wyrobów zawierających azbest na terenie gminy. Czynny udział potwierdził ostatecznie 1 właściciel nieruchomości z terenu gminy Osieczna wyrażający zgodę na uczestnictwo w w/w konkursie.
Kwota dofinansowania powyższego zadania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wynosiła  1.362,00 zł (edycja 2014 łącznie ) co stanowiło 87,75% kosztów poniesionych na jego realizację (koszt kwalifikowany 1552,00 zł).

Warunki uzyskania dofinansowania wynikały z Programu Priorytetowego NFOŚiGW pn. "Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne. Część 2) - Usuwanie wyrobów zawierających azbest".

W ramach zadania zostało zdemontowane 1,94 Mg pokrycia dachowego zawierającego azbest, które następnie zostało przekazane do unieszkodliwienia.