GMINA OSIECZNA

zw 3a

W ostatnią sobotę lipca na Gminnym Stadionie im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie odbyły się "XVII Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele" połączone z "V Piknikiem Motocyklowym".

Na Piknik podczas Mistrzostw zjechało się ponad 50 motocykli. Jest to ciekawy element programu. Wraz z motocyklistami powitaliśmy maskotkę mistrzostw – kapelowego BOBRA, który umilał czas uczestnikom częstując słodyczami oraz bardzo chętnie ustawiał się do wspólnych fotografii.

Rozstrzygnięto konkurs PIĘKNA WIEŚ, wręczono nagrody. Była okazja  uczestniczyć w pokazach militarnych grupy airsoftowej „DZIKI ODDZIAŁ” przybyłej wraz z grupą "TASK FORCE 41" z Gdańska. Słowianie w swych pokazach i animacjach na chwilę przywołali dawne czasy; muzyka, szable i stroje z epoki. ZSP w Szlachcie przeprowadził edukacyjny QUIZ EKOLOGICZNY. Były wspaniałe pokazy tańca pod okiem pani Magdaleny Lipkowskiej z GOK-u w Śliwicach, wielki trening ZUMBY oraz występ wokalny z gitarą młodego utalentowanego Mikołaja Rynkowskiego ze Szlachty. Warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez pana Zygmunta Paschilke, rzeźbiarza z Osiecznej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na wszystkich czekał darmowy żurek, a także tradycyjne kociewskie przysmaki przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Była okazja do festynowych zakupów, gdyż różnorodnych stoisk nie brakowało. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, a z umalowanych twarzy dzieci nie znikał uśmiech. Długa kolejka ustawiała się do loterii fantowej.

Wyniki tegorocznych Mistrzostw wyglądają następująco:
Rozgrywki Indywidualne
I msc. - Daniel Rekowski - Szlachta
II msc. - Mateusz Czarnowski - Szlachta
III msc. - Mikołaj Berndt - Szlachta

Rozgrywki Drużynowe
I msc. - BKS - Szlachta
II msc. - Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Starogardzkiego -  Starogard Gdański
III msc. - OSP Szlachta

Rozgrywki Mini Kapele
I msc. - Krystian Kolasiński - Szlachta
II msc. - Sebastian Sabisz - Szlachta
III msc. - Marcin Czerwiński - Szlachta

Następnie zagrał lokalny zespół rockowy DESPONTANS, zaś po nim zespół KAMELEON bawił gości do białego rana.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji dorocznych Mistrzostw i Pikniku MOTOCYKLOWEGO.

LISTA SPONSORÓW (.pdf)

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

Zapraszamy także do galerii zdjęć z imprezy na portalu Kociewiak.pl -> tutaj

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo