GMINA OSIECZNA

zw 3a

W ostatnią sobotę lipca na Gminnym Stadionie im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie odbyły się "XVII Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele" połączone z "V Piknikiem Motocyklowym".

Na Piknik podczas Mistrzostw zjechało się ponad 50 motocykli. Jest to ciekawy element programu. Wraz z motocyklistami powitaliśmy maskotkę mistrzostw – kapelowego BOBRA, który umilał czas uczestnikom częstując słodyczami oraz bardzo chętnie ustawiał się do wspólnych fotografii.

Rozstrzygnięto konkurs PIĘKNA WIEŚ, wręczono nagrody. Była okazja  uczestniczyć w pokazach militarnych grupy airsoftowej „DZIKI ODDZIAŁ” przybyłej wraz z grupą "TASK FORCE 41" z Gdańska. Słowianie w swych pokazach i animacjach na chwilę przywołali dawne czasy; muzyka, szable i stroje z epoki. ZSP w Szlachcie przeprowadził edukacyjny QUIZ EKOLOGICZNY. Były wspaniałe pokazy tańca pod okiem pani Magdaleny Lipkowskiej z GOK-u w Śliwicach, wielki trening ZUMBY oraz występ wokalny z gitarą młodego utalentowanego Mikołaja Rynkowskiego ze Szlachty. Warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez pana Zygmunta Paschilke, rzeźbiarza z Osiecznej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na wszystkich czekał darmowy żurek, a także tradycyjne kociewskie przysmaki przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Była okazja do festynowych zakupów, gdyż różnorodnych stoisk nie brakowało. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, a z umalowanych twarzy dzieci nie znikał uśmiech. Długa kolejka ustawiała się do loterii fantowej.

Wyniki tegorocznych Mistrzostw wyglądają następująco:
Rozgrywki Indywidualne
I msc. - Daniel Rekowski - Szlachta
II msc. - Mateusz Czarnowski - Szlachta
III msc. - Mikołaj Berndt - Szlachta

Rozgrywki Drużynowe
I msc. - BKS - Szlachta
II msc. - Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Starogardzkiego -  Starogard Gdański
III msc. - OSP Szlachta

Rozgrywki Mini Kapele
I msc. - Krystian Kolasiński - Szlachta
II msc. - Sebastian Sabisz - Szlachta
III msc. - Marcin Czerwiński - Szlachta

Następnie zagrał lokalny zespół rockowy DESPONTANS, zaś po nim zespół KAMELEON bawił gości do białego rana.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji dorocznych Mistrzostw i Pikniku MOTOCYKLOWEGO.

LISTA SPONSORÓW (.pdf)

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!

Zapraszamy także do galerii zdjęć z imprezy na portalu Kociewiak.pl -> tutaj

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo