GMINA OSIECZNA

DSC01026

Kiedy jesień u wrót stanie czyli 17 września 2016 roku odbyło się kolejne już XII Święto Grzyba u Lasaków w Osiecznej. Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Osieczna Pan Stanisław Stosik w towarzystwie zaproszonych gości Pana Leszka Burczyka Starosty Powiatu Starogardzkiego, Pana Jerzego Krzemińskiego Przewodniczącego Rady Gminy w Osiecznej i Pana Jana Kuczmińskiego Sołtysa Wsi Osieczna. Piękna jesienna pogoda dopisała a więc uczestników  imprezy i atrakcji było sporo. Najważniejszym punktem imprezy był oczywiście konkurs kulinarny w dwóch kategoriach na najlepszą potrawę z grzybów i z owoców runa leśnego. Do konkursu przystąpiło 27 osób, w tym 20 dorosłych i 7 dzieci do lat 13-tu. I tak w kategorii dzieci wszyscy odnieśli sukces jak powiedziało jury czyli I miejsce otrzymała potrawa obiadowe roladki myśliwego w wykonaniu Karoliny Andrearczyk, II miejsce zapiekanka z prawdziwkami Katarzyny Tilsen, III miejsce pasztet z kurkami Weroniki Łąckiej i wyróżnienia: babeczki z malinami Marceliny Stosik, placuszki-łakomczuszki Zosi Olszewskiej, deser żurawinowo-bezowy Dawida Mani. Wśród dorosłych zwyciężyła zupa kurkowa Pani Haliny Gołąbek, II miejsce przysmak drwala Pani Grażyny Kelbratowskiej, III miejsce kasza babci Jadzi Pani Małgorzaty Łąckiej i wyróżnienia: placki grzybowe  z keczupem z dyni Pani Brygidy Rezmer, jesteśmy jagódki Pani Ireny Łąckiej i sos z kurek Pani Gertrudy Tilsen. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Wielkim powodzeniem cieszyły się stoiska z jedzeniem. Na scenie królowała muzyka, wystąpił młodzieżowy zespół The Safety Pin ze Starogardu Gdańskiego, Pani Ola Ciechowska ze Skórcza wykonała znane przeboje muzyczne, dzieci ucieszył pokaz iluzji i magii w wykonaniu Pana Romana Roszyka, oraz warsztaty rzeźbiarskie z Panem Zygmuntem Paschilke i bóbr, który częstował najmłodszych cukierkami i balonikami. 300 losów w loterii fantowej zostało wykupione w rekordowo krótkim czasie i każdy los wygrywał. W tym miejscu organizatorzy kłaniają się sponsorom i bardzo i to bardzo im dziękują za wsparcie imprezy. Całość zakończyła zabawa taneczna z udziałem DJ Duet ze Śliwic. Zapraszamy za rok! 

 

LISTA SPONSORÓW (.pdf)

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo