GMINA OSIECZNA


Sołectwo Zdrójno

Sołtys: Jakub Hankowski

Sołectwo Zdrójno obejmuje również osadę Nowy Dwór leży na pograniczu borowiacko-kociewskim, nad strumieniem Brzezianek w powiecie starogardzkim, w gminie Osieczna w kompleksie leśnym Borów Tucholskich. Sołectwo zamieszkuje łącznie 49 mieszkańców. Sołectwo Zdrójno to nieduża śródleśna osada położona nad strumieniem Brzezianek, 5 km na wschód od Osiecznej dojazd do niej drogą gminną - gruntową. Wieś ma zwartą strukturę, w której zachowało się kilka tradycyjnych zabudowań borowiackich, jednak prawdziwą atrakcją jest rezerwat Zdrójno, chroniący kolonię bobrów założoną na Brzezianku w roku 1979. Do najbliższej stacji benzynowej trzeba pokonać 10 km Śliwice, 17km Lubichowo, 25 km Czersk. Sołectwo leży wśród lasów sosnowych bogatych w runo leśne oraz w zwierzynę. Mieszkańcy trudnią się pracą w gospodarstwach rolnych oraz w pracach leśnych.


Galeria:


 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo