GMINA OSIECZNA


Sołectwo Zdrójno

Sołtys: Anna Landowska

Sołectwo Zdrójno obejmuje również osadę Nowy Dwór leży  na  pograniczu borowiacko-kociewskim, nad strumieniem Brzezianek  w powiecie starogardzkim, w gminie Osieczna w kompleksie leśnym Borów Tucholskich. Sołectwo zamieszkuje łącznie 49 mieszkańców. Sołectwo Zdrójno to nieduża śródleśna osada położona nad strumieniem Brzezianek, 5 km na wschód od Osiecznej dojazd do niej drogą gminną - gruntową. Wieś ma zwartą strukturę  w której zachowało się kilka  tradycyjnych zabudowań borowiackich, jednak prawdziwą atrakcją jest rezerwat Zdrójno, chroniący kolonię bobrów założoną  na Brzezianku w roku 1979. Do najbliższej stacji benzynowej trzeba pokonać 10 km Śliwice, 17km Lubichowo, 25 km Czersk. Sołectwo leży wśród lasów sosnowych bogatych w runo leśne oraz w zwierzynę. Mieszkańcy trudnią się pracą w gospodarstwach rolnych oraz w pracach leśnych.


 

STATUT


 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo