GMINA OSIECZNA

Cel Stowarzyszenia: wszelka działalność na rzecz pomocy niepełnosprawnym mieszkańcom Gminy Osieczna i ich rodzinom, zrzeszanie ich w cellu wspólnego reprezentowania ich interesów, wspieranie ich rozwoju, zapewnienie właściwej rehabilitacji oraz godnego życia, a także wdrażanie tych osób do aktywnego życia społecznego oraz integracja z otwartym środowiskiem.

Prezes - Wioleta Loryńska

ul. Plac 1000-lecia 1

83-242 Osieczna

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 


OGŁOSZENIE

 

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Leśne słoneczko” informuje, że w dniu:

- 18 grudnia br. w godz. 930 – 1530 (piątek)

w budynku Urzędu Gminy (z tyłu sali widowiskowej) będzie wydawana żywność dla osób posiadających skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Należy zabrać ze sobą numerek!

POPZ logotypy mini

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

 


PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014 - 2020

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 

Do końca lutego 2016 roku w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Leśne Słoneczko”, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca lutego 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

 

Prócz wsparcia żywnościowego, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Leśne Słoneczko” realizować będzie cykliczne działania m.in. spotkanie informacyjne dot. Podprogramu 2015, spotkanie na temat zdrowego żywienia. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczącychwzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

 

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 

Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Leśne Słoneczko”objęła wsparciem żywnościowym 570 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania: spotkanie z Paniami z KGW Osieczna nt. „Zdrowego odżywiania i przygotowywania tanich i smacznych potraw” oraz spotkanie opłatkowe mające na celu integracją członków Stowarzyszenia i sympatyków oraz uwrażliwienia na potrzeby ludzi biednych i wykluczonych społecznie.

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

POPZ logotypy mini


podprogram 2016


 

  

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo