GMINA OSIECZNA

DSCN0712

W sobotę 17 czerwca na placu przy świetlicy wiejskiej (byłej szkole) w Długim przy pięknej czerwcowej pogodzie odbyła się plenerowa uroczystość związana z promocją książki autorstwa pana Andrzeja Koseckiego. O godzinie 14-tej ks. Mariusz Herold - proboszcz parafii z Wdy odprawił polową mszę świętą w intencji wszystkich byłych i obecnych mieszkańców Długiego i ich rodzin. Ksiądz Herold w swoich słowach zwrócił uwagę na potrzebę kultywowania pamięci o swoich przodkach  aby móc przekazać to dziedzictwo dla potomnych. Znamienne były słowa "Tak jak będziemy szanować przodków swoich, tak będą nas szanować". Mszę uświetnił występ chóru "Halka" z Osiecznej a w całym wydarzeniu uczestniczyli licznie mieszkańcy, letnicy i goście oraz sympatycy zakochani w tej uroczej miejscowości położonej głęboko w lasach. Po części oficjalnej i okolicznościowych wystąpieniach nadszedł czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku, grochówce i wypiekach domowych przygotowanych przez panią sołtys Jolantę Marks oraz mieszkańców Długie oraz życzliwych gości.

Organizatorzy na czele z autorem książki, Andrzejem Koseckim oraz panią sołtys Jolantą Marks serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego doniosłego wydarzenia we wsi Długie.

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

archiwum BIP

epuap

MapaGminy

logo FE

Kapele baner

baner grzyb

Polecane strony