GMINA OSIECZNA

DSCN0712

W sobotę 17 czerwca na placu przy świetlicy wiejskiej (byłej szkole) w Długim przy pięknej czerwcowej pogodzie odbyła się plenerowa uroczystość związana z promocją książki autorstwa pana Andrzeja Koseckiego. O godzinie 14-tej ks. Mariusz Herold - proboszcz parafii z Wdy odprawił polową mszę świętą w intencji wszystkich byłych i obecnych mieszkańców Długiego i ich rodzin. Ksiądz Herold w swoich słowach zwrócił uwagę na potrzebę kultywowania pamięci o swoich przodkach  aby móc przekazać to dziedzictwo dla potomnych. Znamienne były słowa "Tak jak będziemy szanować przodków swoich, tak będą nas szanować". Mszę uświetnił występ chóru "Halka" z Osiecznej a w całym wydarzeniu uczestniczyli licznie mieszkańcy, letnicy i goście oraz sympatycy zakochani w tej uroczej miejscowości położonej głęboko w lasach. Po części oficjalnej i okolicznościowych wystąpieniach nadszedł czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku, grochówce i wypiekach domowych przygotowanych przez panią sołtys Jolantę Marks oraz mieszkańców Długie oraz życzliwych gości.

Organizatorzy na czele z autorem książki, Andrzejem Koseckim oraz panią sołtys Jolantą Marks serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego doniosłego wydarzenia we wsi Długie.

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo