GMINA OSIECZNA

DSC 0480

W ubiegłym roku na tej stronie pisaliśmy – do zobaczenia za rok, a więc jesteśmy i krótko opiszemy przebieg XVIII Mistrzostw Świata na Kociewiu w KAPELE. Pełnoletność imprezy podkreślił Wójt Gminy Osieczna Pan Stanisław Stosik otwierając razem z Przewodniczącym Rady Gminy w Osiecznej Panem Jerzym Krzemińskim i Sołtysem wsi Szlachta Panem Markiem Piesikiem. Tuż przed rozpoczęciem odbyła się parada 50 motocykli biorących udział  w VI Pikniku Motocyklowym. Zaraz po otwarciu rozstrzygnięto doroczny konkurs PIĘKNA WIEŚ oraz nagrodzono laureatów w 2 kategoriach tego konkursu. Nad całością czuwał BÓBR – maskotka kapel, towarzyszyły mu 2 inne maskotki – KULA I KRĘGIEL, które chętnie uczestniczyły w różnych zajęciach a były dosłownie wszędzie, bardzo widoczne z daleka. Reprezentowały one jednego ze sponsorów imprezy – Kręgielnię KULA BOWLING  ze Starogardu Gdańskiego. Na płycie stadionu  dużo  przed rozpoczęciem odbyły się zapisy oraz eliminacje rozgrywek do gry w kapele. Chętnych graczy do mini kapel, rozgrywek drużynowch i indywidualnych było sporo, najwięcej jednak uczestników było oczywiście ze Szlachty – gospodarza imprezy. Całość starał się ogarnąć pomysłodawca i założyciel imprezy a dziś główny sędzia zawodów Pan Andrzej Wasielewski. A poza płytą boiska – stoiska z jadłem i innymi atrakacjami, namioty do zajęć z dziećmi, dmuchańce, rowery, baloniki na druciku, Dziki Oddział, degustacje lemoniady w namiocie kręgielni, zajęcia i pokazy OSP, próba rzeźbienia ptaszków pod okiem fachowca, malowanie twarzy, grochówka oraz ZUMBA dla wszystkich a także loteria fantowa, w której jak w żadnej innej każdy los wygrywał. Na zakończnie wystąpił Zespół 2+2 ze Starogardu Gdańskiego. Zabawa taneczna  z Grupą Kameleon również ze Starogardu Gdańskiego przyciągnęła  też sporą grupę chętnych do tańca. Uczestnikom, wykonawcom, sponsorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy serdecznie dziękujem. A zatem wzorem roku ubiegłego powiem – do zobaczenia za rok.

 
Wyniki tegorocznych Mistrzostw Świata na Kociewiu w KAPELE 

Rozgrywki Indywidualne
I   - Filip Szwoch
II  - Tomasz Piesik
III - Damian Frost

Rozgrywki Drużynowe
I   - BKS Szlachta
II  - OSP Szlachta
III - UG Osieczna

Rozgrywki Mini Kapele
I   - Mikołaj Reszka
II  - Alan Gliniecki
III - Dominik Malinowski

 

Lista sponsorów (.pdf)

 

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo