DSC 0480

W ubiegłym roku na tej stronie pisaliśmy – do zobaczenia za rok, a więc jesteśmy i krótko opiszemy przebieg XVIII Mistrzostw Świata na Kociewiu w KAPELE. Pełnoletność imprezy podkreślił Wójt Gminy Osieczna Pan Stanisław Stosik otwierając razem z Przewodniczącym Rady Gminy w Osiecznej Panem Jerzym Krzemińskim i Sołtysem wsi Szlachta Panem Markiem Piesikiem. Tuż przed rozpoczęciem odbyła się parada 50 motocykli biorących udział  w VI Pikniku Motocyklowym. Zaraz po otwarciu rozstrzygnięto doroczny konkurs PIĘKNA WIEŚ oraz nagrodzono laureatów w 2 kategoriach tego konkursu. Nad całością czuwał BÓBR – maskotka kapel, towarzyszyły mu 2 inne maskotki – KULA I KRĘGIEL, które chętnie uczestniczyły w różnych zajęciach a były dosłownie wszędzie, bardzo widoczne z daleka. Reprezentowały one jednego ze sponsorów imprezy – Kręgielnię KULA BOWLING  ze Starogardu Gdańskiego. Na płycie stadionu  dużo  przed rozpoczęciem odbyły się zapisy oraz eliminacje rozgrywek do gry w kapele. Chętnych graczy do mini kapel, rozgrywek drużynowch i indywidualnych było sporo, najwięcej jednak uczestników było oczywiście ze Szlachty – gospodarza imprezy. Całość starał się ogarnąć pomysłodawca i założyciel imprezy a dziś główny sędzia zawodów Pan Andrzej Wasielewski. A poza płytą boiska – stoiska z jadłem i innymi atrakacjami, namioty do zajęć z dziećmi, dmuchańce, rowery, baloniki na druciku, Dziki Oddział, degustacje lemoniady w namiocie kręgielni, zajęcia i pokazy OSP, próba rzeźbienia ptaszków pod okiem fachowca, malowanie twarzy, grochówka oraz ZUMBA dla wszystkich a także loteria fantowa, w której jak w żadnej innej każdy los wygrywał. Na zakończnie wystąpił Zespół 2+2 ze Starogardu Gdańskiego. Zabawa taneczna  z Grupą Kameleon również ze Starogardu Gdańskiego przyciągnęła  też sporą grupę chętnych do tańca. Uczestnikom, wykonawcom, sponsorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy serdecznie dziękujem. A zatem wzorem roku ubiegłego powiem – do zobaczenia za rok.

Wyniki tegorocznych Mistrzostw Świata na Kociewiu w KAPELE

Rozgrywki Indywidualne