GMINA OSIECZNA

20596995n

W dniu 3 sierpnia 2017 roku Koła Gospodyń Wiejskich z Osiecznej i Szlachty brały udział w Imprezie  UNIKATY Z KOCIEWIA na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Wszystko rozpoczęło się barwnym, rozśpiewanym i tańczącym korowodem, który przeszedł Ulicą Długą na Targ Węglowy. Pogoda dopisała, uczestnicy z całego Regionu Kociewia roześmiani i radośni, a mieszkańcy Trójmiasta i turyści zadowoleni i zdumieni, że jest nas aż tylu i że tak pięknie się prezentujemy. Atmosfera podczas całej imprezy była wspaniała mimo przelotnego deszczyku, który nie zraził uczestników i amatorów kuchni kociewskiej i odbiorców występów artystycznych i pokazów. Organizatorem imprezy było między innymi Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.

Właśnie w Gdańsku dostaliśmy zaproszenie jako koło do udziału w VII  Mistrzostwach w Grillowaniu na Kociewiu. Grillowanie odbyło się już 5 sierpnia br. więc czasu na przygotowania było bardzo mało. Panie z naszego koła stanęły na wysokości zadania i nie tylko, bo na podium w Czarnej Wodzie również. Zdobyliśmy II miejsce i to było dla nas wielkim zaskoczeniem i zdziwieniem ale też wielką radością i satysfakcją. Oprócz tego otrzymaliśmy nagrodę specjalną za potrawę. Koło nasze reprezentowały Panie Halina Gołąbek i Brygida Rezmer. Na przygotowanym stoisku z jadłem serwowała potrawy  Pani Grażyna Kelbratowska i nasza młodsza koleżanka Paulina Rezmer. Udana impreza pod każdym względem a my już się przygotowujemy na VIII Mistrzostwa w Grillowaniu do Czarnej Wody po I miejsce, gdyż cały czas śpiewamy sobie „Bo jak nie my to kto?”

W załączeniu fotorelacja z obu imprez.

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo