W minioną  niedzielę, tj. 20 sierpnia, w godzinach popołudniowych  miało miejsce symboliczne otwarcie placu zabaw, który powstał w ramach realizacji Funduszu Sołeckiego na placu za świetlicą wiejską w Szlachcie. Zorganizowany został mini festyn, na który licznie przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz dziadkami. Nie zabrakło również władz gminy w osobach pana Wójta, przewodniczącego Rady Gminy oraz pana Sołtysa sołectwa Szlachta. Ksiądz Proboszcz Andrzej Wałdoch dokonał symbolicznego poświęcenia. Po krótkiej części oficjalnej na wszystkie dzieci czekały atrakcje dodatkowe w tym słodkie niespodzianki, takie jak wata cukrowa oraz  konkursy sprawnościowe i muzyczne, które przeprowadziła pani Anita Frost. Rada sołecka zadbała również o poczęstunek dla rodziców i dziadków.

Wszystkim najmłodszym życzymy radosnego i bezpiecznego spędzania czasu na placu zabaw.