GMINA OSIECZNA

W niedzielę na Posterunek Policji w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o 2 tonących osobach w jeziorze Szteklin, w gminie Lubichowo.  Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się dwaj policjanci z Posterunku Policji w Lubichowie - st. asp. Daniel Horak oraz asp. Andrzej Karwasz.
Jak udało się ustalić 3 osoby w wieku od 18 do 20 lat wypłynęły łódką na jezioro, w pewnym momencie łódka zaczęła nabierać wody i zatonęła. Jeden z mężczyzn dopłynął do brzegu i zaalarmował znajdujące się w pobliżu osoby, które następnie wezwały pomoc.
Po dotarciu na miejsce interweniujący policjanci zauważyli pływającą pod powierzchnią wody kobietę. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast wskoczył do jeziora o przetransportował ją do brzegu przekazując do reanimacji swojemu koledze z patrolu. Po chwili ten sam policjant zauważył ciało mężczyzny. Bohaterscy funkcjonariusze wyłowili z wody 18-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego, jednak pomimo natychmiastowej reanimacji mężczyzna zmarł, natomiast reanimowana kobieta odzyskała funkcje życiowe i została przetransportowana do szpitala.
Obecnie wyjaśniane są bliższe okoliczności tego tragicznego wydarzenia.
Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Korzystajmy wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu. Korzystając ze sprzętu wodnego zawsze zakładajmy kapoki. Jeżeli pod naszą opieką znajdują się młodsze rodzeństwo czy dzieci, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie. Róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie skaczmy do płytkiej wody oraz o niezbadanym dnie. Taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i często nieodwracalnym kalectwem.

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo