GMINA OSIECZNA

73

„Kiedy jesień u wrót stanie, w borach naszych grzybobranie, a w Osiecznej Święto Grzyba – XIII raz już chyba”. 16 września 2017roku odbyło się kolejne już XIII Święto Grzyba u Lasaków w Osiecznej. Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Osieczna Pan Stanisław Stosik w towarzystwie zaproszonych gości Pana Leszka Burczyka Starosty Powiatu Starogardzkiego, Pana Jerzego Krzemińskiego Przewodniczącego Rady Gminy w Osiecznej i Pana Jana Kuczmińskiego Sołtysa Wsi Osieczna. W sobotę podczas imprezy była  piękna jesienna pogoda, a więc uczestników  imprezy i atrakcji było sporo. Najważniejszym punktem imprezy był oczywiście konkurs kulinarny w dwóch kategoriach na najlepszą potrawę z grzybów i z owoców runa leśnego. Do konkursu przystąpiło 10 osób, w tym 8 dorosłych i 2dzieci do lat 13-tu. I tak w kategorii dzieci wszyscy odnieśli sukces jak powiedziało jury czyli 2 pierwsze miejsca zdobyli Zosia Olszewska za owocową przyjemność i Filip Riedel za leczo grzybowe. Wśród dorosłych zwyciężyły grzybki w galarecie autorstwa Pani Beaty Łąckiej-Klecha, II miejsce placki ziemniaczane z grzybami Pani Zofii Kolasińskiej, III miejsce pulpety w sosie grzybowym Pani Małgorzaty Machnikowskiej. Natomiast wyróżnienia zdobyli: Pani Grażyna Kelbratowska za leśne flaczki, Pan Paweł Klecha za kopytka w sosie grzybowym, Pani Anna Olszewska za krokiety z kapustą i grzybami, Pani Małgorzata Patryians za zupę z czerwonej soczewicy i Pani Edyta Riedel za pstrąga po królewsku z kurkami. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Rozstrzygnięto  również konkurs fotograficzny pod tytułem „Las wokół nas” gdzie I miejsce i statuetkę zdobyła Pani Angelika Krause za pracę „Leśny Tunel”, II miejsce i statuetkę Pani Gabriela Pankowska za „Kolaż zdjęciowy” i III miejsce oraz statuetkę  Pan Tomasz Piesik za zdjęcie „Na rozstaju dróg”, oraz wyróżnienia zdobyli rodzeństwo Glaza: Angelika, Dominika i Emil.  Wielkim powodzeniem cieszyły się stoiska z jedzeniem. Obok namiotu loterii usytuował się namiot i stoisko z atrakcjami naszego wiernego tej imprezie Banku Spółdzielczego w Lubichowie. Na scenie królowała muzyka i taniec: wystąpili uczniowie Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej z Panem Rafałem Żywickim, który dał piękny recital grając na gitarze i wykonując piękne utwory.  Wszystkich ucieszył kabaretowy pokaz iluzji i magii w wykonaniu Pana Zbigniewa Brzozowskiego, dzieci zaś chętnie wzięły udział w warsztatach rzeźbiarskich z Panem Zygmuntem Paschilke i bóbr, który częstował najmłodszych cukierkami. 300 losów w loterii fantowej zostało wykupione w rekordowo krótkim czasie i każdy los wygrywał. W tym miejscu organizatorzy kłaniają się sponsorom i bardzo i to bardzo im dziękują za wsparcie imprezy. Dwukrotnie podczas imprezy można było wziąć udział w treningu ZUMBY, a młodzież z III klasy Gimnazjum jako Młodzieżowa Dryżyna Pożarnicza – Agata, Marcelina, Julka i Kasia wykonały Zumbę Strażacką. Już w kroplach deszczyku odbył się Finał Loterii Fantowej, a można było wygrać cenne nagrody, ale jak to w loterii bywa nie każdy wygrywa. Całość zakończyła zabawa taneczna w Sali Widowiskowej z udziałem Zespołu  The SPONTANS ze Szlachty, którego kierownikiem muzycznym jest Pani Anita Frost, która podczas imprezy prowadziła Blok Funny Kids czyli zajęcia dla dzieci. Dla wszystkich wykonawców, sponsorów i uczestników imprezy wielkie podziękowania od organizatorów.  Zapraszamy za rok! 

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo