DSCN0844

W dniu 14 października 2017 roku na sali sportowej w Szlachcie odbyła się II Ogólnopolska Spartakiada Wiejskich Kobiet. 6 drużyn złożonych z wiejskich kobiet rywalizowało w różnorodnych konkurencjach: wyścigi zastępów, sztafeta na hulajnodze, przeciąganie liny i turniej piłki nożnej. Istotna była kondycja, szybkość, spryt i współpraca w zespole. Te wszystkie atutu jednocześnie i I miejsce zdobyły niesamowite Panie z Pinczyna, które kolejno w tyle zostawiły: Panie z KGW Osówek, KGW Rokocin, Stowarzyszenie Jabłonki z Jabłowa, Osieczanki z Osieka i Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia. Wszystkie uczestniczki otrzymały sportowe nagrody, a na końcu zintegrowały się przy regionalnym poczęstunku przygotowanym przez kulinarne kobiety z Osiecznej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Wszystkim sportowym wiejskim kobietom  gratulujemy i zapraszamy za rok na III Ogólnopolską Spartakiadę Wiejskich Kobiet powiedział Wójt Gminy Osieczna Pan Stanisław Stosik, który podczas imprezy kibicował wszystkim paniom.