DSCN0869

Kurs komputerowy organizowany w bibliotece osiągnął półmetek i co za tym idzie rozpoczęło się sprawdzanie zdobytych wiadomości. Dzisiaj wielkie zadanie dla uczestników: np. wyszukaj adres ZUS w Gdańsku, co to są ciasteczka (Cookiem)?, ile lat ma Marcin Bosak?, znajdź bezpośrednie połączenie z Gdańska Głównego do Warszawy Centralnej w godzinach porannych, co znaczą pojęcia ‘trolling’, ‘child grooming’, ‘cyberstalking’, ‘cyberbullying’ i wiele innych pytań związanych z Internetem. Na twarzach wielkie skupienie i wytężona praca uczestników, słychać szepty typu /co masz w pytaniu 3, jak zrobić 8 itp./. W przerwie kawowej też podekscytowanie i wymiana myśli i odpowiedzi. Następnie czas na obiad i chwilę relaksu, no i obowiązkowo zadanie domowe. Słychać głosy, że niedługo kurs się skończy a szkoda, bo jest cudownie, ale jest nadzieja, że od stycznia kolejna edycja kursu i już są chętni.