20171218 112032a

Dwie uczennice z naszej gminy: Beata Zaborowska i Julia Pstrąg otrzymały stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Stypendia otrzymali uczniowie szczególnie uzdolnieni w dziedzinach: matematycznej, przyrodniczej, informatycznej i języków obcych. Chętnych do otrzymania takiego stypendium było aż 801. Gala stypendialna odbyła się 18 grudnia 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Uroczystość była podsumowaniem „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego", który był realizowany przez samorząd województwa pomorskiego w latach 2016/2017. W uroczystości wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom uczestniczyli radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół i nauczycieli, jak również rodzice i opiekunowie wyróżnionych uczniów.