GMINA OSIECZNA

herb gminyW miniony czwartek tj. 21.02.2018r. odbyła się uroczysta gala Kociewskiego Pióra, w której to głównym reprezentantem naszej gminy był Pan Zygmunt Paschilke. Nagrody podczas uroczystej gali wręczono w 4 kategoriach: literatura, publicystyka, animacja kultury oraz za całokształt działalności.

W kategorii animacja kultury nagrodę otrzymał nasz mieszkaniec Gminy Osieczna Pan Zygmunt Paschilke, który w budynku stacji kolejowej w Osiecznej utworzył prywatne muzeum kociewskie, pełne regionalnych eksponatów. Pan Zygmunt jest cenionym miłośnikiem przyrody, przyjacielem dzieci a zarazem społecznikiem i lokalnym rzeźbiarzem.  Jesteśmy dumni z tak ogromnego sukcesu jaki odniósł mieszkaniec naszej gminy.

Uroczystą gale uświetniły występy muzyczne występy muzyczne, na której wystąpili m.in. Ewelina Rytlewska, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, zespół „Brzady” z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Pinczyna oraz zespół „Brassicks”.

Więcej informacji wraz z  fotorelacją z minionego wydarzenia dostępne w linku poniżej:
http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/wreczono-kociewskie-piora-laureaci-sa-bogactwem-naszego,4490638,artgal,t,id,tm.html

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo