GMINA OSIECZNA

herb gminyW miniony czwartek tj. 21.02.2018r. odbyła się uroczysta gala Kociewskiego Pióra, w której to głównym reprezentantem naszej gminy był Pan Zygmunt Paschilke. Nagrody podczas uroczystej gali wręczono w 4 kategoriach: literatura, publicystyka, animacja kultury oraz za całokształt działalności.

W kategorii animacja kultury nagrodę otrzymał nasz mieszkaniec Gminy Osieczna Pan Zygmunt Paschilke, który w budynku stacji kolejowej w Osiecznej utworzył prywatne muzeum kociewskie, pełne regionalnych eksponatów. Pan Zygmunt jest cenionym miłośnikiem przyrody, przyjacielem dzieci a zarazem społecznikiem i lokalnym rzeźbiarzem.  Jesteśmy dumni z tak ogromnego sukcesu jaki odniósł mieszkaniec naszej gminy.

Uroczystą gale uświetniły występy muzyczne występy muzyczne, na której wystąpili m.in. Ewelina Rytlewska, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn, zespół „Brzady” z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Pinczyna oraz zespół „Brassicks”.

Więcej informacji wraz z  fotorelacją z minionego wydarzenia dostępne w linku poniżej:
http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/wreczono-kociewskie-piora-laureaci-sa-bogactwem-naszego,4490638,artgal,t,id,tm.html

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo