GMINA OSIECZNA

Dnia 25 lipca 2009 roku na gminnym stadionie im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie (gmina Osieczna) Jubileuszowe X Mistrzostwa Świata na Kociewiu w KAPELE rozpoczęła pani Wójt Barbara Tomczak witając wszystkich przybyłych gości.

 

Od początku imprezy prócz rozgrywek w Mini Kapele i rozgrywek indywidualnych w Kapele, w których kolejno uczestnicy dzielnie walczyli na płycie głównej boiska, miejsce naokoło sceny miało wiele innych atrakcji np., strzelanie z wiatrówki, osada indiańska, paintball, przejażdżki bryczką, malowanie portretów, tatuaże z henną, wielkie dmuchawce dla dzieci. Również ciesząca się co roku dużą popularnością loteria fantowa.

Przebieg rozgrywek koordynował dzielnie pan Adam Zaborowski – nauczyciel wychowania fizycznego ze Szlachty. Jako pierwsze miały miejsce Mini Kapele. 

W II edycji gry w Mini Kapele najlepiej spisali się: zeszłoroczny mistrz Mini Kapel -Patryk Jabłoński z Gdańska (miejsce I), Marcin Gibas z Osówka (miejsce II), Damian Frost (miejsce III). Nagrody dla nich ufundował Poseł Sławomir Rybicki.

W rozgrywkach drużynowych dla Samorządowców do finału dostały się drużyna z Urzędu Miasta Starogard Gdański (miejsce I), z Urzędu Gminy Osieczna (II miejsce), z Urzędu Gminy Lubichowo (miejsce III), a nagrody dla nich ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Natomiast do finału organizacji i zakładów pracy weszły drużyny: z Międzyzakładowego Klubu Piłkarskiego ze Szlachty (miejsce I), z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szlachty (miejsce II), oraz Silikaty Szlachta (miejsce III).

 Puchary ufundowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, by uhonorować uczestników tegorocznych rozgrywek. Finansową pomoc uzyskaliśmy również ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

Na scenie w międzyczasie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Piękna Wieś, w którym udział bali mieszkańcy naszej gminy. Najlepszych uhonorowano i nagrodzono talonami  na krzewy ozdobne.

Następnie na scenie wystąpił jeden z uczniów Szkoły Podstawowej w Szlachcie – Mikołaj Rynkowski ze Szlachty. Takiej siły głosu jak on, w tak młodym wieku, w okolicy nie ma nikt.

Te kilka piosenek, które zaśpiewał, nie sposób było nie usłyszeć w całej Szlachcie.

Potem odbyły się już po raz drugi w Szlachcie wybory Miss Kapel, oraz według obietnicy organizatora również wybierano Mistera. Uczestnicy konkursu zadanie mieli niełatwe. W konkursie tym, liczyła się prezencja, urok osobisty, błyskotliwość i refleks. Dodatkowo trzeba było składać obietnicę przed publicznością. Dla tych najlepszych widać była to przysłowiowa bułka z masłem. Miss Kapel w tym roku została Kamila Stanek z Gdańska, uhonorowana pięknym diademem, natomiast Misterem Kapel 2009 został Tomasz Lemm ze Śląska, zdobywające medal Super Faceta.

Następnie wystąpił zespół ze Starogardu Gdańskiego Sweet Tones, który przypomniał nam kilka utworów znanych artystów.

Po występie tego zespołu nastąpił punkt kulminacyjny mistrzostw - finał X Mistrzostw Świata na Kociewiu w Kapele. W staraniach o mistrzostwo Kapel 2009 najlepiej spisali się: Krzysztof Kozłowski ze Śliwic (miejsce I), Baranowski Dawid ze Szlachty (II miejsce), Mateusz Szwoch ze Szlachty (III miejsce) otrzymując przy tym nagrody, które ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Potem na scenie wystąpił kabaret „Co wy na to, bo my nic”. Zespół ten reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Barłożna. W dwóch scenkach kabaretowych panie przedstawiły parodię życia codziennego gospodyń wiejskich.

Następnie uroczyście wręczono nagrody dla najlepszych uczestników Kapel.

Po nich zaś, długo wyczekiwana gwiazda wieczoru - zespół hip – hopowy Lerek & Nowator zaprezentował na scenie swoje największe przeboje, np. „Moja panienka” i inne utwory,  przy których nie tylko młodzież piszczała z zachwytu. Płeć męska nie ukrywała zadowolenia widząc wchodzące na scenę piękne tancerki.

Na koniec, gdy zrobiło się już szaro wszyscy ruszyli w tany, bo był to czas zabawy do białego rana, którą umilał zespół muzyczny z Borzechowa.

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo