GMINA OSIECZNA

Mistrzem Świata w KAPELE w rozgrywkach indywidualnych w roku 2010 został Zbigniew Rekowski, I miejsce w Mini Kapele zdobył Patryk Jabłoński, natomiast zwycięzką drużyną okazał się niezawodny Międzyzakładowy Klub Piłkarski Szlachta.

Impreza sportowo-rekreacyjna pod nazwą Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele odbyła się w tym roku już po raz jedenasty w dniu 31 lipca na Gminnym Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie gmina Osieczna. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk. Patronat prasowy zapewnił Dziennik Bałtycki, a patronat medialny Radio Gdańsk i Radio Głos. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali Przewodniczący Rady Gminy Pan Bogdan Czaja, Wójt Gminy Osieczna Pani Barbara Tomczak i Sołtys Wsi Szlachta Pan Marek Piesik. Pół godziny przed rozpoczęciem imprezy trwały zapisy do rozgrywek indywidualnych, drużynowych i mini-kapele. Organizatorzy przygotowali 6 pól boisk do rozgrywek i jedno pole do nauki gry w kapele dla wszystkich chętnych. Zainteresowanie było ogromne szczególnie wśród wczasowiczów i turystów, którzy chętnie poznawali tajniki tej starej kociewskiej gry w kamienie. Same rozgrywki zgromadziły wokół boisk wielu kibiców i obserwatorów. Koordynator zawodów na bieżąco komentował przebieg rozgrywek. Do zawodów drużynowych stanęło 8 ekip – przedstawicieli gmin i zakładów z terenu powiatu starogardzkiego. Równo  20 uczestników wzięło udział w grze w Mini Kapele i blisko 30 uczestników grało w indywidualnych rozgrywkach.

 

Podsumowania zawodów dokonał i ogłosił wyniki koordynator Pan Adam Zaborowski a nagrody wręczali Pani Wójt Gminy Osieczna, Pan Przewodniczący Rady Gminy i lokalni sponsorzy i przedsiębiorcy.

 

Podczas imprezy odbył się też konkurs wiedzy o kapelach, wybory Miss Kapel oraz wystąpiła z koncertem kapela cygańska „Karol & Roma”.  Dużym powodzeniem jak co roku cieszyła się Kapelowa Loteria Fantowa. Był też kucyk, przejażdżki bryczką, dmuchańce dla dzieci no i tradycyjnie regionalna kuchnia kociewska. Impreza zakończyła się zabawą przy dźwiękach miejscowej orkiestry. Podczas całej imprezy była piękna, słoneczna pogoda.

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo