GMINA OSIECZNA

DSC 0778

Trzy główne powody bo było ich więcej przyświecały organizacji tegorocznej imprezy pod tytułem Łosieczański Rumel – powód pierwszy to to, że rumel od 8 lat odbywa się i nic nie zapowiada aby miało się coś w tym względzie zmienić, drugi to 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i trzeci jakże przyziemny a bardzo ważny – pomoc dla Stasia. Liczni uczestnicy i goście a także sponsorzy dopisali równie dobrze jak 1-majowa pogoda. W nowej scenerii sali widowiskowej /po remoncie/ wszyscy mam nadzieję bawili się i czuli znakomicie. Występy wszystkich artystów amatorów – dzieci z przedszkola w Osiecznej, młodzieży ze szkoły w Osiecznej, chórów z Osiecznej i Szlachty, gościnnie KGW Osówek, KGW Czarny Las i KGW Koteże rozweseliły biesiadników – biesiadników bo biesiada rumlowska trwała już od rozpoczęcia imprezy. DJ Marcin stanowczo panował nad nagłośnieniem i dobrą muzyką. Uczestnicy quizu o niepodległej Polsce wykazali się super wiedzą, czyli integracja odbyła się na scenie już przed rozpoczęciem. WSZYSCZY RAZEM to też jeden z celów tej imprezy i myślę, że cel ten został osiągnięty. Integracja wszystkich zaowocowała w solidarnej zbiórce do puszek na leczenie Stasia Ossowskiego /5.000,00 złotych/. W zbiórkę zaangażowali się też rodzina Stasia ze Śliwic promując zdrową żywność  i napoje oraz Pani Mirella Megger ze Śliwic i Pan Tomasz Domeracki z Tucholi – partnerzy Firmy Herbalife, dietetycy promujący zdrowy styl życia. Tradycyjnie panie  z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały jadło i kawę. Można było nabyć gadżety rumlowskie tym samym wspierając zbiórkę. Szanowni Państwo – uczestnicy i goście, drodzy sponsorzy imprezy, podziękujmy sobie wzajemnie, ja dziękuję wszystkim, bo „dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się tyle zła, lecz LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ I MOCNO WIERZĘ W TO, ŻE TEN ŚWIAT NIE ZGINIE NIGDY DZIĘKI NIM - NIE! NIE! NIE!”.  Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii z imprezy.

Opracowała: Zofia Ebertowska

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo