IMG 0697

10 maja 2018 roku w sali widowiskowej w Osiecznej odbyło się niezwykle pasjonujące spotkanie z Panem Romanem Pankiewiczem, autorem książki „Polski Żywioł”. W sposób arcyciekawy, posługując się slajdami z podróży po kraju i świecie, autor  przedstawił namiastkę naszej historii a w szczególności 100-letniej historii Polski Niepodległej. Była to prawdziwa, autentyczna lekcja historii dla naszej młodzieży.

Natomiast dzisiaj – 18 maja Pan Jacek Jarosik, podróżnik z zamiłowania, autor książki „Bradziaga znaczy obieżyświat” spotkał się w naszej szkole z młodzieżą. O miejscach, które zobaczył, przyrodzie, którą obserwował i spotkanych ludziach może opowiadać bardzo długo… Tak też było tym razem w szkole w Osiecznej. Wielkie zainteresowanie było widać na twarzach młodych ludzi, oklaski na koniec świadczyły o tym, że spotkanie bardzo się podobało. Dziękujemy.

Wspomniane książki można wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osiecznej, a fotoreportaż z obu spotkań poniżej.

Zofia Ebertowska