GMINA OSIECZNA

IMG 20170803 142609

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia w samym sercu Gdańska w godz. 14.00-21.00.

Wszystko rozpocznie KOROWÓD KOCIEWSKI – przemarsz od Zielonej Bramy na Targ Węglowy. Barwny pochód będzie okazją do wykazania kociewskiej spójności Regionu oraz integracji społeczności lokalnej. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani wsparciem Kociewia: koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, zespoły młodzieżowe, przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń, firm… a także mieszkańcy Trójmiasta, przyjezdni, turyści.

Na Placu Węglowym będzie czas na kolejny element Święta Kociewia - UNIKATY z KOCIEWIA, czyli szeroka prezentacja dorobku kulturalnego, artystycznego oraz promocja Regionu: występy zespołów regionalnych, tanecznych, muzycznych, inscenizacji historycznych. W pawilonach wystawienniczych odbędą się prezentacje sztuki, rękodzieła, wydawnictw, pokazy średniowieczne, warsztaty ceramiczne, a także degustacje kuchni kociewskiej.

Trzecia odsłona to Kociewie ART – wystawa artystyczna w Nadbałtyckim Centrum Kultury połączona z wykładem okolicznościowym oraz koncertem kameralnym.

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo