IMG 20170803 142609

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia w samym sercu Gdańska w godz. 14.00-21.00.

Wszystko rozpocznie KOROWÓD KOCIEWSKI – przemarsz od Zielonej Bramy na Targ Węglowy. Barwny pochód będzie okazją do wykazania kociewskiej spójności Regionu oraz integracji społeczności lokalnej. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani wsparciem Kociewia: koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, zespoły młodzieżowe, przedstawiciele samorządów, stowarzyszeń, firm… a także mieszkańcy Trójmiasta, przyjezdni, turyści.

Na Placu Węglowym będzie czas na kolejny element Święta Kociewia - UNIKATY z KOCIEWIA, czyli szeroka prezentacja dorobku kulturalnego, artystycznego oraz promocja Regionu: występy zespołów regionalnych, tanecznych, muzycznych, inscenizacji historycznych. W pawilonach wystawienniczych odbędą się prezentacje sztuki, rękodzieła, wydawnictw, pokazy średniowieczne, warsztaty ceramiczne, a także degustacje kuchni kociewskiej.

Trzecia odsłona to Kociewie ART – wystawa artystyczna w Nadbałtyckim Centrum Kultury połączona z wykładem okolicznościowym oraz koncertem kameralnym.