GMINA OSIECZNA

DSC 0825

W ostatnią sobotę lipca na stadionie w Szlachcie w Gminie Osieczna odbyły się XIX Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele z VII Piknikiem Motocyklowym.

Imprezę rozpoczęliśmy od parady motocykli, następnie kierowcy 50-ciu pięknych maszyn losowali nagrody w loterii, a 10 motocykli startowało w konkursie na „NAJGŁOŚNIEJSZĄ  RURĘ” wygrał Patryk z Osówka. Rozstrzygnięto Konkurs „Piękna Wieś” zwyciężyły posesje  pani Doroty Gornowicz z Osówka i państwa Izydora i Elżbiety Laskowskich z Osiecznej. Tańczyliśmy energiczną ZUMBĘ a spokojniejszą nutą znanych piosenek czas umilał Rafał Żywicki. Grupa rekonstruującą Jednostkę Wojskową Komandosów z LublińcaTASK FORCE 41” zafundowała nam pokaz pierwszej pomocy oraz sprzęt bojowy. Smakowaliśmy darmowego bigosu, kociewskich specjałów od kół gospodyń wiejskich z całej gminy. Dzieci bawiły się z animatorem, malowały z rzeźbiarzem Zygmuntem Paschilke, korzystały z innych atrakcji specjalnie dla nich. W konkursie „BUSZUJĄCY W ZBOŻU” dzieci wygrywały talony na basen.  DOBRA GOSPODYNI rozwiesiła koszulki tak szybko, że wygrała zestaw kosmetyków.

W tegorocznych zawodach w kapele, w których wystarczy rozbić stożek kamieni i wymknąć się przeciwnikowi, wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach: Rozgrywki indywidualne: msc I Damian Frost, msc II Lewandowski Tomasz, msc  III  Mateusz Czarnowski. Rozgrywki Drużynowe: msc I drużyna „BEZ NAZWY”, msc II BKS Szlachta, msc III SILIKATY Szlachta. Mini kapele:  msc I Dominik Malinowski, msc II Patrycja Tylicka, msc III Dagmara Kowalewska.

W męskim konkursie na „NAJSZYBSZĄ ŻAGĘ” zwycięzcy otrzymali „skrzynkę dynamitu” na wieczorne orzeźwienie z kolegami. Odbyła się mega  LOTERIA FANTOWA, z której cały dochód  przeznaczono na leczenie 9-letniego Stasia Ossowskiego ze Zdrójna w Gminie Osieczna, którego gorąco pozdrawiamy. W loterii rozlosowano 600 losów, a do wygrania od naszych wspaniałych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe i finansowe, rozlosowano m.in. rower, piękne koszulki, artykuły i sprzęty gospodarstwa domowego, fanty, bony, talony, vouchery od lokalnych firm, kilka zestawów mebli od producentów z Osiecznej, Osówka, Szlachty i Bytoni, sprzęty od Silikatów Szlachta, wyposażenie ogrodu, rośliny i inne. Na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru zespół SOLARIS. Na koniec zabawa taneczna do rana z zespołem MIRAŻ. Pogodę mieliśmy na zamówienie - było pięknie. 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo