DSC 0090

W sobotę, 4 sierpnia br. miało miejsce niecodzienne wydarzenie dla naszej gminy i parafii. Otóż na postój i nocleg zatrzymała się u nas karawana konna, która podąża z Niemiec do Rosji /2300 km/, pod hasłem „Europa to my – Konie przynoszą pokój”. O godz. 17:00 w Sali  Widowiskowej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie integracyjne organizatorów tej pięknej inicjatywy z Wójtem Gminy Osieczna Panem Stanisławem Stosikiem i Proboszczem naszej parafii Księdzem Tadeuszem Wandtką. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby to piękne wydarzenie stało się naszym udziałem. Członkom Klubu Sportowego Hodowli Koni Zimnokrwistych Brueck „Tytani w trasie 2018” życzymy dobrej podróży, wiele radości i satysfakcji oraz siły w dążeniu do celu.

Opracowała Z.Ebertowska

Fot. M.Glaza