GMINA OSIECZNA

DSC 0101

W trzecią sobotę września na nowym placu i nowej scenie przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Osiecznej, przy pięknej, słonecznej, jesiennej pogodzie odbyło się XIV już Święto Grzyba u Lasaków. Grzybów w lesie może i trochę mniej niż w poprzednich latach, ale święto było ze wszech miar bardzo udane. Otóż dopisali uczestnicy tej imprezy czyli Wy drodzy mieszkańcy Gminy Osieczna i goście z okolicy, także z Polski i z zagranicy. Bacznym okiem obserwując, wszyscy bawili się znakomicie. Od początku przewijały się grupy zainteresowanych uczestników różnymi stoiskami i innymi atrakcjami imprezy, a atrakcji było moc. Przede wszystkim konkurs kulinarny na potrawę z runa leśnego w dwóch kategoriach, dorośli i dzieci, pokazy strażackie ratownictwa medycznego i technicznego, spotkanie z rzeźbą i malowaniem ptaszków pod czujnym okiem Pana Zygmunta Paschilke, bufet, dmuchańce dla dzieci, konkursy dla dorosłych, malowanie twarzy, stoiska z jadłem, zupa kapuśniak dla wszystkich, występy małych Kociewiaków z zaprzyjaźnionego KGW z Czarnego Lasu, Rafał Żywicki ze śpiewem i grą na gitarze wspólnie z Karoliną Andrearczyk grającą na organach, występ Chóru Halka z pieśnią patriotyczną, ZUMBA dla wszystkich, loteria fantowa ciesząca się niezmiennie wielką popularnością, stoiska KGW z terenu gminy i bardzo atrakcyjne stoisko naszego Banku Spółdzielczego w Lubichowie, a także kolorowe stoisko naszych przedszkolaków, no i Górale czyli żywiołowy koncert Góralskiej Folk Kapeli „Góralska Hora”, zabawa taneczna z DJ Marcinem. Sporą część naszej imprezy nagrywała Gdańska TVP 3 /transmisja będzie 01.10.2018 o godz. 18:00 w programie Dycht Kociewie/. Wszystko to mogło się wydarzyć również dzięki sponsorom, którzy hojnie wsparli nasze poczynania i przyczynili się wielce do wzbogacenia tej imprezy. Dziękujemy Wam serdecznie i gorąco pozdrawiamy. Zacne grono gości na czele z Wójtem Gminy Panem Stanisławem Stosikiem i Przewodniczącym Rady Gminy w Osiecznej Panem Jerzym Krzemińskim oraz Sołtysem Wsi Osieczna Panem Janem Kuczmińskim dokonali uroczystego otwarcia Święta Grzyba u Lasaków a nad całością i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał konferansjer, nasz sprawdzony wielokrotnie Pan Stefan Galiński.

W konkursie kulinarnym wzięło udział 10 dorosłych i 5 dzieci. Wśród laureatów konkursu są: Zuzanna i Julia Reszczyńskie ze Szlachty, Oliwia Włoch ze Śliwic i Zuzanna Reszczyńska z Osiecznej w kategorii dzieci, zaś w kategorii dorosłych Pani Brygida Rezmer z Osiecznej /Duże Krówno/, Pani Elżbieta Gornowicz z Osówka i Pani Henryka Reszczyńska z Osiecznej. Jury konkursu wskazało zgodnie na wysoki poziom i innowacyjność potraw oraz pełen profesjonalizm.

Opracowała: Zofia Ebertowska

Fot. Marcin Glaza

 

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo