W dniu 20 września br. na placu przy Urzędzie Gminy w Osiecznej odbył się niezwykle barwny, radosny i smaczny festyn – jarmark wiejski. Wśród uczestników imprezy można było wypatrzeć wielu zaproszonych gości a wśród nich Marszałka Senatu Pana Bogdana Borusewicza. W pomieszczeniu świetlicy  zgromadziły się potrawy konkursowe w owoców runa leśnego. Tam też degustowało i dokonało oceny potraw jury konkursowe pod przewodnictwem Senatora RP Pana Andrzeja Grzyba.

W kategorii dziecięcej I miejsce zdobyła Karolina Andrearczyk za „pyszny deser” czyli gruszkę  nadziewaną borówką,  w kategorii dorosłych I miejsce zdobyła Pani Magdalena Apostołowicz za pastę z rydzów podaną na grzance.  Laureaci otrzymali nagrody, a  wszyscy uczestnicy okolicznościowe upominki. Było co smakować i oceniać gdyż do konkursu zgłoszono 9 potraw dziecięcych i 15 potraw osób dorosłych. Na festynie obok konkursu jako głównego punktu imprezy królowały stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Osieczna z jadłem swojskim i przetworami na zimę, była też ciesząca się zawsze  dużą popularnością Leśna Loteria Fantowa w której każdy los wygrywał. Na scenie wystąpili artyści  z terenu naszego powiatu, w sali widowiskowej zaprezentowały się dwie wystawy obrazów: Pani Róży Rożeńskiej z Sopotu /a właściwie ze Zdrójna/ pt. „Róża maluje nie tylko róże”, oraz Pani Barbary Tilsen z Zimnych Zdrojów. Wśród barwnych stoisk można było wypatrzeć wystawę obrazów /haft/ Pani Gertrudy Tilsen z Osiecznej. Swoje stoiska miały też przedszkole z Osiecznej, klasa VI szkoły podstawowej oraz II klasa gimnazjum. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko jednego ze sponsorów imprezy czyli Banku Spółdzielczego w Lubichowie z Panią Prezes Barbarą Megger. Sponsorów imprezy było wielu /wielkie dzięki wszystkim/.  Organizatorzy dziękują też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia festynu oraz wsparli nas materialnie i rzeczowo. Do zobaczenia za rok też we wrześniu.