GMINA OSIECZNA

 W dniu 20 września br. na placu przy Urzędzie Gminy w Osiecznej odbył się niezwykle barwny, radosny i smaczny festyn – jarmark wiejski. Wśród uczestników imprezy można było wypatrzeć wielu zaproszonych gości a wśród nich Marszałka Senatu Pana Bogdana Borusewicza. W pomieszczeniu świetlicy  zgromadziły się potrawy konkursowe w owoców runa leśnego. Tam też degustowało i dokonało oceny potraw jury konkursowe pod przewodnictwem Senatora RP Pana Andrzeja Grzyba.

 

 

W kategorii dziecięcej I miejsce zdobyła Karolina Andrearczyk za „pyszny deser” czyli gruszkę  nadziewaną borówką,  w kategorii dorosłych I miejsce zdobyła Pani Magdalena Apostołowicz za pastę z rydzów podaną na grzance.  Laureaci otrzymali nagrody, a  wszyscy uczestnicy okolicznościowe upominki. Było co smakować i oceniać gdyż do konkursu zgłoszono 9 potraw dziecięcych i 15 potraw osób dorosłych. Na festynie obok konkursu jako głównego punktu imprezy królowały stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Osieczna z jadłem swojskim i przetworami na zimę, była też ciesząca się zawsze  dużą popularnością Leśna Loteria Fantowa w której każdy los wygrywał. Na scenie wystąpili artyści  z terenu naszego powiatu, w sali widowiskowej zaprezentowały się dwie wystawy obrazów: Pani Róży Rożeńskiej z Sopotu /a właściwie ze Zdrójna/ pt. „Róża maluje nie tylko róże”, oraz Pani Barbary Tilsen z Zimnych Zdrojów. Wśród barwnych stoisk można było wypatrzeć wystawę obrazów /haft/ Pani Gertrudy Tilsen z Osiecznej. Swoje stoiska miały też przedszkole z Osiecznej, klasa VI szkoły podstawowej oraz II klasa gimnazjum. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko jednego ze sponsorów imprezy czyli Banku Spółdzielczego w Lubichowie z Panią Prezes Barbarą Megger. Sponsorów imprezy było wielu /wielkie dzięki wszystkim/.  Organizatorzy dziękują też wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia festynu oraz wsparli nas materialnie i rzeczowo. Do zobaczenia za rok też we wrześniu.

 

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne


powszechny spis rolny

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

 

polska strefa inwestycji