p1

W niedzielę 5 maja 2019 roku w Sali Widowiskowej w Osiecznej odbył się IX Łosieczański Rumel, impreza artystyczno-rozrywkowo-integracyjna, która na stałe wpisała się w życie kulturalne naszej gminy. W bardzo bogatym programie występów amatorskich znalazły się piękne tańce przedszkolaków, wspaniałe wykonania młodzieży szkolnej z Osiecznej, występy Chórów ze Szlachty i z Osiecznej, cudowne pokazy swoich programów Kół Gospodyń Wiejskich ze Szlachty, Grabowa /laureat wojewódzkiej nagrody/ oraz Czarnego Lasu. Wielkim powodzeniem cieszyły się stoiska: kociewskie gadżety Pani Doroty Piechowskiej, analiza składu ciała i porady żywieniowe Pani Mirelli Megger, wata i popcorn Pana Radka Bednarowskiego no i oczywiście bigos, napoje, kawa i kuchy KGW. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom, bez których byłoby odrobinę ciężko zorganizować imprezę na takim poziomie. Wszyscy wykonawcy i uczestnicy otrzymali pamiątki breloczki w postaci otwartej książki z napisem imprezy i datą. Wszystkim wykonawcom dziękujemy pięknie, a tym wszystkim hojnym ofiarodawcom, którzy wsparli naszą akcję charytatywną na rzecz naszego Stasia /do puszek zebraliśmy 2.000,00 zł/ pięknie się kłaniamy. Jesteście wspaniali, dobro czynione drugiemu człowiekowi nie z litości, a z dobrego serca wraca, czyli „WARTO BYĆ DOBRYM”. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować naszą imprezę serdecznie dziękuję. Do zobaczenia w przyszłym roku na X Jubileuszowym Łosieczańskim Rumlu.

Opracowała; Zofia Ebertowska