GMINA OSIECZNA

040

W minioną sobotę tj. 27 lipca bieżącego roku obyły się „XX Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele” na stadionie w Szlachcie połączone z „VIII Piknikiem Motocyklowym”.

Imprezę rozpoczęliśmy od przyjazdu motocykli, a następnie ogłoszono konkurs na „NAJGŁOŚNIEJSZĄ RURĘ”, podczas której widownia wyłoniła zwycięzcę Pana Adama ze Szlachty. Rozstrzygnięto konkurs „Piękna Wieś” Wśród  laureatów znalazły się Pani Angelika Lorek z Zimnych Zdrojów, Pani Ewa Pestka z Jastrzębia oraz Pani Helena Laska z Osiecznej. Tańczyliśmy energiczną ZUMBĘ, a dla fanów folkloru wystąpił Rokocinianski Zespół Folklorystyczny. Nie zabrakło też strefy zabaw dla dzieci, z której najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli korzystać bezpłatnie. Przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich można było skosztować tradycyjnych potraw kociewskich. Na naszym festynie nie brakowało także barwnych stoisk z kolorowymi gadżetami oraz przedmiotami codziennego użytku z kociewskim motywem.

W tegorocznych zawodach w kapele wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach: Rozgrywki indywidualne: I miejsce Oskar Szlachcikowski, II miejsce Damian Malinowski , III miejsce Tomasz Lewandowski. Rozgrywki Drużynowe: miejsce I zajęła drużyna BKS Szlachta, II miejsce Zespół Maliny, III miejsce Silikaty Szlachta. Mini kapele: I Agata Borchardt miejsce, II miejsce Julia Jażdzewska, III miejsce Patrycja Tylicka.

W tym roku nie zabrakło również loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia. W loterii rozlosowano 600 losów w których między innymi do wygrania był rower, zestaw krzeseł, vouchery do SPA, vouchery na Paintball, wiertarki, sprzęty gospodarstwa domowego oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Na scenie wystąpił zespół „The Safety Pin”, a taneczne klimaty rozpoczęły się z zespołem „Czarnanuta”. Na koniec odbyła się zabawa taneczna z udziałem Dj. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, organizatorom oraz  wszystkim uczestnikom imprezy bez Was nie byłoby tak wspaniałego wydarzenia.

Biuletyn Informacji Punlicznej

epuap

crv

PION

MapaGminy

logo FE

Przypięte

Kapele baner


baner grzyb


autobus


porady prawne


nieczystosciplynne

Polecane strony

inicjatywa obywatel

kdr logopupstarogard

starostwo powiatowe

um wojpom

eu logo