DSC 0556

W minioną niedzielę tj. 6 października 2019 r. odbył się na gminnym stadionie w Szlachcie im. Włodzimierza Kuchty „Mecz charytatywny dla Tosi”. Mimo niesprzyjającej aury nasi zawodnicy obu drużyn: Mieszkańcy Gminy Osieczna kontra Służby Ratunkowe dali z siebie wszystko i rozegrali mecz dla Tosi. Mecz zakończył się wynikiem 5:5, co skutkowało remisem, ostatecznie wygrała drużyna Mieszkańców Gminy Osieczna na czele z kapitanem Wójtem Stanisławem Stosikiem. Organizacja tego wydarzenia przerosła najśmielsze oczekiwania nas jako organizatorów, jednak to Wy wszyscy ludzie dobrej woli, darczyńcy, wolontariusze przyczyniliście się do tego, że udało się pozyskać tak liczną kwotę ze skarbonek stacjonarnych 42 478,50 zł oraz dodatkowo 2600 zł, które stanowiły przelewy bezpośrednio na konto fundacji od darczyńców dokonywane podczas licytacji, co daje łączną kwotę 45 078,50 zł. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje m.in. odbył się pokaz „stuntu motocyklowego” w wykonaniu Grzegorza Doeringa z Lubichowa, występ zespołu tanecznego INSOMNIA, pokaz dwukrotnego wicemistrza yoyo Jakuba Plądra oraz występ Zespołu QUEST. Gościliśmy również znanych z naszych stron sportowców zawodnika Wisły Płock Mateusza Szwocha, który czynnie włączył się w pomoc dla Tosi, a fanty przekazane od niego na licytacji cieszyły się ogromnym powodzeniem. Podczas wydarzenia skosztować było można swojskich przetworów takich jak bigos, leczo, przepyszne ciasta, a to wszystko dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom. Ponadto było stoisko z watą i popcornem Pana Radosława Bednarowskiego oraz Zespół GrillTeam z Tucholi. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać ze strefy zabaw, które zapewniła Fabryka Imprezy, pomalować twarz przy stoisku Pani Eweliny Bareckiej oraz zrobić zdjęcie z maskotką Skooby Doo. Niecodzienną atrakcją był przejazd radiowozem z USA, dzięki uprzejmości Pana Tomasza Musiał oraz wsparciu grupy OBJAZDOWO PO CZERSKU. Nasi niezawodni Ochotnicy Straży Pożarnej z Osiecznej, Szlachty i Czerska również nas nie zawiedli i zatroszczyli się podczas tego wydarzenia nie tylko o bezpieczeństwo, ale również udostępnili pojazdy do licznych przejażdżek. Dzięki tak wspaniałym prowadzącym Pani Annie Bielawskiej-Jutrzenka oraz Pani Magdalenie Lipkowskiej licytacja przebiegła pomyślnie, udało się wylicytować 101 przedmiotów. Największym wynikiem w licytacji cieszył się dwudniowy pobyt Courtyart by Marriott w Gdyni wylicytowany za 900 zł oraz piłka nożna drużyny Wisła Płock z autografami zawodników także 900 zł. O oprawę muzyczną minionego wydarzenia zatroszczył się Marek Suszek. Serdecznie dziękujemy za wasze uczestnictwo i hojne datki. Macie ogromne serca. DZIĘKUJEMY – Organizatorzy.

fot. Marcin Glaza